Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Konferencijoje aptarti vaikų globos ir įvaikinimo klausimai – šeimų motyvacijos, lūkesčiai, pagalba globėjams

gargzdai-3Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų kultūros centre įvyko konferencija „Aukime kartu: globa ir įvaikinimas“. Valstybės vaiko teisų apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM direktorė Alina Jakavonienė pristatė Institucinės globos pertvarkos proceso etapus, tikslus, pertvarkos plano vertinimo kriterijus, gyventojų apklausos rezultatus, su vaikų globa bei įvaikinimu susijusius mitus ir juos paneigiančius faktus. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos specialistai apžvelgė vaikų globos ir įvaikinimo aktualijas Klaipėdos rajone, aptarė pagalbos vaikus globojančioms šeimoms galimybes.

Viena iš konferencijos organizatorių Gargždų socialinių paslaugų centro direktorė, atestuota GIMK specialistė Viktorija Lygnugarienė aptarė lūkesčių įtaką globos ir įvaikinimo procese, veiksnius, kurie šeimas motyvuoja auginti tėvų globos netekusius vaikus, priežastis, dėl kurių lūkesčiai nepasiteisina.

Klaipėdos rajono Lapių pagrindinės mokyklos ir globos grupės direktorė Vilija Lukauskienė susirinkusiųjų klausė, ar sunku vaikui padovanoti šeimą. Savo patirtimi pasidalino buvęs Alytaus vaikų globos namų auklėtinis, menininkas Remigijus Gataveckas, dviejų vaikų globėja Birutė Lapienė ir penkis tėvų globos netekusius vaikus savo šeimoje auginantis Romanas Gaiduk.

Konferencijoje taip pat dalyvavo Klaipėdos regiono pertvarkos procesų ekspertė Živilė Jurgutienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Savivaldybės tarybos narė, Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto pirmininkė Audronė Balnionienė,  Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Šaulytė ir kiti Klaipėdos, Tauragės, Telšių regionų įvairių sričių specialistai, globėjai, įtėviai,  vaiko gerove ir globa suinteresuoti asmenys.