Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Konferencijoje pristatyta Kelio link Lietuvos be vaikų namų vizija

Institucinės globos pertvarkos klasterio konferencijoje VšĮ Viešosios politikos ir vadybos instituto direktorius Haroldas Brožaitis pristatė rengiamą dokumentą „Kelias link Lietuvos be vaikų namų: vizija, kertiniai sistemos elementai ir pagrindinės darbų kryptys“.  Šis dokumentas paremtas Lietuvos vizija, kurioje kiekvienas vaikas turi galimybę užaugti saugiai ir kuo geriau atskleisti savo potencialą. Lietuva be vaikų namų – šalis, kurioje nėra poreikio vaikų namams.

H. Brožaitis kalbėjo apie minėtame dokumente pateiktas strategines kryptis ir darbus, kuriuos būtina suderintai nuveikti, kad siekis Lietuvą 2020 m. matyti valstybę be vaikų namų taptų realybe. Pranešėjas pabrėžė, kad kertiniai pagalbos pažeidžiamiems vaikams ir jų šeimoms sistemos komponentai – svarbiausia – vaikas, atskyrimo prevencija, vienas atskaitomybės taškas, visos Lietuvos įsitraukimas, strateginė partnerystė, socialinių investicijų požiūris ir įrodymais grįstas valdymas.

Taip pat H. Brožaitis akcentavo, kad pertvarkant ir stiprinant sistemą, bus telkiamasi į penkias pagrindines kryptis: 1) ankstyvoji prevencija; 2) aktyvi intervencija; 3) vaiko globa šeimoje; 4) vaiko globa bendruomeniniuose globos namuose; 5) palydimoji pagalba jauniems rūpintiniams pereinant į savarankišką gyvenimą.

Pranešėjas kalbėjo apie tai, kad esmė – susivienijus visiems gerai suvokti, kaip bus daroma ir kodėl būtent taip daroma. Tik tada darbai ir jų tikslai bus aiškūs bei prasmingi.

Skaidrės: Kelias link Lietuvos be vaikų namų_PPMI_Oct 26