Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

KREMINIS MEDUS: KAI SUSITINKA BITĖS IR ŽMONĖS

Trakų neįgaliųjų užimtumo centro rinkodaros specialistas Gaudentas Naujokas dalijasi mintimis apie centro veiklas.

Artėja vienas nuostabiausių metų periodų – šv. Velykos. Tai ne tik Kristaus prisikėlimo, bet ir kiekvieno mūsų dvasinio atgimimo šventė. Todėl šiuo metu tikriausiai kiek­vienas sau užduoda klausimą, ką aš galėčiau padaryti, kad ši iškili šventė būtų pažymėta gerais darbais ir įgautų tikrąją dvasinę prasmę.

Siekiant, kad žmonės su proto ir psichikos negalia integruotųsi į visuomenę ir į darbo rinką, VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centre nuo 2020 m. gegužės mėnesio pradėtas įgyvendinti Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektas „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėt­ra“ ir įsteigtos socialinės dirbtuvės neįgaliesiems. 10 projekto dalyvių, kurių bendrieji darbiniai gebėjimai riboti ar labai riboti, dalyvauja bitininkystės veikloje.

Šiais metais Trakų neįgaliųjų užimtumo centre pradėjome gaminti naują produkciją – kreminį medų su keliais skoniais: spanguolių, svarainių bei braškių. Pirmieji du produktai labai tinka šiuo laikotarpiu, kai mus spaudžia Covid virusas, nes padeda stiprinti imunitetą, gerina savijautą, sveikatą. O trečiasis puikiai tinka vaikams tiek prie blynų, tiek su traškia skrudinta batono riekele. Tikras delikatesas. Todėl visus kviečiame apsilankyti mūsų parduotuvėje, kurioje galite įsigyti ne tik naujos medaus produkcijos, bet ir kitokių prekių. Pas mus rasite daug nebrangių stilingų, šiluma ir meile alsuojančių dovanų. Velykų Bobutės dovanomis pradžiuginsite ne tik savo mažuosius, bet ir kitus šeimos narius. Pirkdami mūsų centro pagamintą produkciją jūs ne tik paremsite Trakų neįgaliuosius, bet ir pakelsite jų dvasinę savivertę parodydami, kad jų darbas reikalingas ir vertinamas.

Centro bitynas buvo praplėstas, dėl to esame dėkingi bitininkui Ruslanui Anusevič, kuris jau praeitais metais papildė bityną penkiomis šeimomis – nuo 25 avilių išaugome iki 30. Visos bitės išgyveno, t.y. rudenį buvo teisingai gydytos ir pamaitintos. Šiuo metu, atėjus pavasariui, jos yra maitinamos specialia kandi tešla, kad būtų sveikos ir stiprios. Tokios bitės suneš daugiau medaus. Taip pat, ruošdamiesi ateinančiam sezonui, pradėjome gaminti naujo tipo mini rėmelius – galėsime pasiūlyti medų įsigyti koryje. Toks medus yra dar sveikesnis, mat jo nereikia išsukti, jis nesioksiduoja, o kramtant iš pačių bičių pagaminto vaško dar gaunama papildomų mineralų. Šiam procesui vadovauja projekto meistrė Rasa Nikoličienė, kuri padeda neįgaliesiems išmokti šio darbo ypatumų bei tikrina gaminio kokybę.

Nors visoje šalyje karantinas, centro socialinė darbuotoja Ina Veromejienė organizuoja projekto dalyvių mokymus tiek tiesiogiai, tiek nuotoliniu būdu, jei dalyvis negali dalyvauti tiesiogiai. Yra tikrinamas žinių bagažas, o vasarą vyks praktika, kuri vėliau virs rimtu darbu. Darbas bityne yra malonus ir įdomus.

Beje, centras turi veikiantį apiterapijos namelį, kuriame vyksta gydomieji seansai. Orams atšilus visus kviečiame pas mus išmėginti bitučių vibracijos gydomąją galią. Tai pats ekologiškiausias gydymosi būdas ir puiki ligų profilaktika.

„Bičiulystės” inf.

Nuotraukos – Trakų neįgaliųjų užimtumo centro