Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Laikino atokvėpio paslaugos tėvams ir globėjams

Laikino atokvėpio paslauga – savalaikių ir būtinų paslaugų kompleksas asmenims su proto ar (ir) psichikos negalia, jų šeimų nariams, tėvams ar globėjams, kurie dėl tam tikrų priežasčių (liga, komandiruotė, atostogos, mokymasis ar studijos ar kt.) laikinai ar darbo savaitės metu negali pasirūpinti ar prižiūrėti šių asmenų, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra ar globa, savo namuose. Laikino atokvėpio paslaugos teikimo tikslas – suteikti trumpalaikį poilsį šeimos nariams, tėvams ar globėjams, kurie rūpinasi asmenimis su proto ar (ir) psichikos negalia, padėti jiems atgauti energiją, jėgas, suteikti galimybę dalyvauti darbo rinkoje, sociokultūriniame visuomenės gyvenime.

Laikino atokvėpio paslaugos teikiamos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Utenos, Tauragės ir Marijampolės regionuose.

Galime pasidžiaugti, kad Alytaus regiono tiekėjas – Alytaus socialinių paslaugų centras – laikino atokvėpio paslaugą suteikė 13 žmonių, ir ne tik įgyvendino sutarties reikalavimus, bet ir viršijo sutartyje įvardytą paslaugas gausiančių žmonių skaičių (numatyta 10). Kituose regionuose paslaugas gaus po dešimt žmonių.

 

Šiuo metu laikinojo atokvėpio paslaugas įstaigoje teikia:

  • Viešoji įstaiga „Vilties žiedas“ (Kaune ir Plokščių kaime, Šakių rajone);
  • Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namai;
  • Pasvalio rajono sutrikusio intelekto žmonių užimtumo centras „Viltis“.
  • Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“
  • laikino atokvėpio įstaigoje paslaugas Vilniaus, Utenos ir Šiaulių regionuose, Jurbarko socialinės paslaugos – Tauragės regione.

Laikinojo atokvėpio paslaugas namuose teikia:

  • Adakavo socialinės globos namai (Tauragės regione);
  • Šiaulių miesto savivaldybės globos namai.

Ypač sėkmingas paslaugos teikimas Alytaus regione, kur paslauga buvo ypač reikalinga. Ją gaunančių žmonių tėvai ir globėjai labai džiaugėsi galimybe pailsėti, turėti laisvesnių vakarų ar savaitgalių.

Pertvarkos ekspertė, norėdama įsitikinti paslaugos kokybiškumu, kelis kartus lankėsi paslaugos teikimo vietoje, tikrino klientų gyvenimo sąlygas, domėjosi jų savijauta, užimtumu, laisvalaikiu, maitinimu ir pan. Todėl ypač pradžiugino labai teigiami klientų atsiliepimai ir vienos klientės žodžiai: „Man čia gerai. Aš būtinai ateisiu čia kitą kartą“.

Labai tikimės, kad ir kitose įstaigose ši paslauga pasiteisins bei suteiks ne tik trumpalaikį atokvėpį tėvams ir globėjams, bet ir taps įdomia ir naudinga patirtimi patiems žmonėms, turintiems proto negalią.