Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Lengvai suprantamos kalbos iliustracijas kurs ir žinomi menininkai, ir dirbtinis intelektas

Gausi žinomų Lietuvos menininkų komanda rugpjūčio 25 dieną kūrybinėse dirbtuvėse VšĮ Valakupių reabilitacijos centre, kurs lengvai suprantamos kalbos tekstus paaiškinančias iliustracijas. Į kūrybinį procesą bus įtraukiamas ir dirbtinis intelektas.

Kūrybinėms dirbtuvėms vadovaus edukatorius, animacijos režisierius ir dailininkas Antanas Skučas. Iliustracijas kurs dailininkai Vidmantas Vaitkevičius, Viktorija Bitė, Jurgita Kristina Pačkauskienė, Vida Ibianskienė, menininkai Algirdas ir Remigijas Gataveckai, menininkė-iliustratorė Gabrielė Penčylaitė, keramikė, dailės terapeutė Inga Rudokaitė ir kiti žinomi menininkai bei Vilniaus dailės akademijos studentai.

„Draugiška ir įtrauki komunikacija lengvai suprantama kalba padeda geriau suprasti sudėtingus dalykus. Tai ypač svarbu žmonėms su intelekto, kalbos ar skaitymo sutrikimais, taip pat ir senoliams ar tiems, kuriems lietuvių kalba nėra gimtoji. Pasitelkus lengvai suprantamos kalbos tekstus su juos paaiškinančiomis iliustracijomis, kiekvienam skaitančiajam atveriamos platesnės galimybės suprasti, įgyti reikiamų žinių ir savarankiškai spręsti rūpimus klausimus“, – kalbėjo Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM direktorė Eglė Čaplikienė.

Kūrybinio proceso metu bus kuriamos iliustracijos lengvai suprantama kalba parašytiems tekstams papildyti. Sukurtų iliustracijų ekspertinį vertinimą atliks vertinimo komisija, kurios sudėtyje pakviesti dalyvauti ir negalią turintys žmonės. Sukurtos iliustracijos bus skaitmeninamos ir patalpintos departamento duomenų bazėje, prieinamoje visiems norintiems jas naudoti.

„Kūrybinės dirbtuvės puoselėja idėją, kad kurdami draugišką komunikaciją, lengvai suprantamą kalbą, mes mažiname stigmą apie negalią, skatiname įvairovę bei kuriame draugišką ir įtraukią Lietuvą. Rugsėjo mėnesį vyksiančiose viešose paskaitose apie fizinės ir informacinės aplinkos prieinamumą (daugiau informacijos čia ir čia) kiekvienas klausytojas turės unikalią galimybę susipažinti su kūrybinėse dirbtuvėse sukurtomis iliustracijomis“, – savo mintį pratęsė Eglė Čaplikienė.

Kūrybinės dirbtuvės vyks 2022 m. rugpjūčio 25 d., ketvirtadienį, nuo 10 val. iki 18 val. VšĮ Valakupių reabilitacijos centre, Vaidilutės g. 69, Vilniuje.

Daugiau informacijos:

Kontaktinis asmuo komunikacijai su žiniasklaida Plėtros skyriaus vadovė Rasa Noreikytė – Ustinavičienė,  el. p. rasa.noreikyte@reabilitacija.lt, tel. +370 (5) 247 74 53; mob. +37061525269

TEKSTAS ir NUOTRAUKA: Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM