Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Marijampolėje duris atvėrė grupinio gyvenimo namai

Marijampolės savivaldybės nuotrauka
Marijampolės savivaldybės nuotrauka

Suvalkijos socialinės globos namai šiandien atidarė naują padalinį – grupinius gyvenimo namus suaugusiems asmenims su proto ar (ir) psichikos negalia. Padalinys įsikūrė Marijampolės miesto Dainavos g. 2001 m. statytame privačiame, globos namų nuomojamame pastate, jame įsikūrė aštuoni gyventojai. Čia jiems kaip galima artimesnėje natūraliai namų aplinkai atmosferoje su gyvenimo iššūkiais susitvarkyti padės penkios padėjėjos ir viena socialinė darbuotoja.

Kaip pasakojo namų atidarymo ceremonijoje dalyvavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinės globos įstaigų skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Jokubauskienė, Marijampolėje tai jau 26-ta tokio pobūdžio įstaiga per pastaruosius dvejus metus šalyje. Anot ministerijos atstovės, gyvendami tokiuose namuose žmonės atranda tokių galių, apie kokias net negalvojo. Ji pasidžiaugė, kad iš aplinkinių marijampoliečių ministerija negavo nė vieno skundo dėl tokių namų steigimo, kas Lietuvoje vis dar dažnai pasitaiko.

Apie šios socialinės globos formos privalumus kalbėjo ir Suvalkijos socialinės globos namų direktorė Marija Slavinskienė. „Čia gyventojai jaučiasi ne kaip paukščiukai narvelyje – jie atsiskleidžia, pražysta“, – atidaryme sakė ji.

Gyventi kaip namų aplinkoje dabar sąlygas turi tik aštuoni globos namų gyventojai iš maždaug dviejų šimtų, tad tokia globos forma bus plečiama ir ateityje. Kad namų gyventojus lydėtų laimė ir sėkmė, naujas patalpas pašventino Marijampolės Palaimintojo Jono Pauliaus II parapijos klebonas Marius Rudzinskas.

Sėkmės naujų namų gyventojams linkėjo Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas, Didvyžių socialinės globos namų direktorius Rimvydas Žiemys, verslininkas Norimantas Stankevičius, institucinės globos pertvarkos ekspertė Daiva Jermalienė ir kiti. Ministerijos atstovė J. Jokubauskienė ministro Lino Kukuraičio padėką už puikų darbą įteikė Suvalkijos socialinės globos namų užimtumo specialistei Vilmai Janulevičienei, kuriam laikui paliekančiai savo pareigas.

Pagal Marijampolės savivaldybės informaciją

 

Grupinio gyvenimo namai – svarbi institucinės globos pertvarkos dalis, padėsianti neįgaliesiems integruotis į bendruomenę, ugdyti socialinius įgūdžius ir gyventi visavertį gyvenimą. Tokio tipo namuose žmogui užtikrinama savarankiškumo, saviraiškos, tobulėjimo laisvė, sudaromos sąlygos dienos užimtumui ar darbinei veiklai.

Darbuotojai orientuoti į konkretų žmogų, jam padeda ne daugiau negu jam pačiam tikrai to reikia, skatindami siekti savarankiškumo, padėdami jam užmegzti socialinius ryšius, įgyti pasitikėjimo savimi. Pagalba teikiama tik tokiose srityse, kuriose jam jos tikrai reikia (pavyzdžiui, tvarkantis finansus, asmens higienos klausimais, vartojant medikamentus, įgyjant savitvarkos įgūdžių ir pan.). Svarbu, kad grupinio gyvenimo namai būtų orientuoti į asmens įgalinimą gyventi kiek įmanoma savarankiškiau bendruomenėje.