Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Marijampoliečiai ėmėsi ieškoti budinčių globėjų

„Vaikų ir paauglių socialinis centras“ ir „Vilniaus SOS vaikų kaimas“ sėkmingai prisideda prie Pertvarkos. Kovo 14 – tąją Marijampolės, Šakių, Vilkaviškio, Kazlų rūdos ir Kalvarijos savivaldybių administracijų atstovai ir socialinių paslaugų specialistai lankėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje Vilniuje bei „Vilniaus SOS vaikų kaimo“ globos centre.

Nė viena pertvarka neįvyktų be bendradarbiavimo, todėl specialistai pasidalino savo patirtimi. Marijampoliečiai papasakojo, kaip jiems sekasi kurti Vaikų globos centrus, plačiau susipažino su tuo, kaip rasti budinčius globėjus, kaip juos motyvuoti.

Vilniaus „Vaikų ir paauglių socialinio centro“ direktorė Jurgita Pukienė plačiau papasakojo, ką daro ir kaip dirba budintys globėjai. Direktorė pasidalino įžvalgomis, kaip rasti ir pastebėti stiprias šeimas, kurios galėtų tapti budinčiais, o vėliau ir nuolatiniais globėjais.

Marijampolės specialistai plačiau susipažino su sutarčių su globėjais turiniu, vaikų susitikimų su biologiniais tėvais organizavimo tvarka. „Vilniaus SOS vaikų kaime“ su svečiais patirtimi dalinosi ir į jų klausimus atsakė specialistės Liudovika Pakalkaitė, Olga Iljina ir Dainius Miežys.

Specialistai patarė šeimai, priėmusiai globoti vaiką, pasinaudoti savaitės trukmės atostogomis, kad per atostogas būtų laiko užmegzti ryšį su vaiku. Taip pat bendradarbiauti su vadybininkais, kurie organizuoja ir dalyvauja vaiko susitikimuose su biologine šeima.

Visgi L.Pakalkaitė pastebėjo, kad svarbiausia yra stiprinti šeimas. „Reikia suteikti pagalbą biologinėms vaikų šeimoms, kad jie galėtų augti su tėvais, nes geriausiai vaikas jaučiasi savo biologinėje šeimoje,“ – sakė ji.