Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Marijui siekti tikslo padėjo pagalbos priimant sprendimus metodai

„Kauno arkos” pagalbos priimant sprendimus specialistės pasakoja, kad ieškodamas naujo tikslo Marijus rinkosi iš kelių alternatyvų. Kaip pats įsivardijo norėtų išmokti paveiksluoti, naudotis kompiuteriu ir kepti pyragus. Marijui ne visada lengva išsakyti, ko nori, būna, sako, „kaip tu nori”. Reikia jį drąsinti ir stiprinti, kad jis pats patikėtų, kad gali ir turi rinktis, nes, tai jo tikslas. Suteikiant jam palaikymo ir pasitikėjimo savo sprendimų priėmimo procese to pavyksta pasiekti!

Taigi Marijus išmėgino save kulinarijoje. Pradžioje tiesiog rinkosi receptus iš interneto, kulinarijos knygų, žurnalo ir bandė įvairiausius pyragų receptus.

Pirmas blynas prisvilo ir buvo liūdna, bet noras kepti nedingo! Kiti kepiniai pavyko geriau, išsiaiškinom ką kitą kartą daryti kitaip, į ką atkreipti dėmesį mums abiem.

Šiuo metu Marijus kepa mielinį obuolių pyragą su migdolų plutele. Marijaus noras buvo iškepti pyragą be asmens pagalbos, suteikiant jam tik pagalbines priemones.

Kepimas prasideda iš kelių etapų. Mielinės tešlos kildymo, įdaro bei plutelės pasigaminimo. Sekantis žingsnis buvo pasiruošti tinkamus įrankius, pvz. svarstyklės Marijuj kaip priemonė nėra aiški, tad ieškojom kitų variantų, kaip pamatuoti kiekį. Radome matavo indą, kuris žymį miltų, aliejaus, cukraus tūrį. Tada reikėjo pasiruošti ingredientus, sekti gaminimo eigą, mokintis naudotis orkaite.

Marijus turi puikią atmintį, dėl to produktus kokių reikia prisimena netgi po pirmo karto naudojimo. Tai yra jo dovana, juk jis prisimena visų bendruomenės narių ir jam svarbių žmonių gimtadienius.

Kad kepimo laike lengviau būtų susiorientuoti ir nepasimesti tarp minučių, darbų ir minčių, į pagalbą pasitelkėme laikmatį. Marijus su laikmačio pagalba pats žino, kada jam nueiti išjungti orkaitę.

O, kad Jūs pamatytumėt koks Marijus džiaugsmingas ir kaip jaudinasi prieš atidarydamas orkaitę ir pamatant rezultatą! Ir kiekvieną kart – kaip pirmą – su nuostaba akyse.

Bendrai virtuvės darbui naudojame vaizdinę priemonę, kad bičiuliai nepamirštų pasiruošti prieš maisto gaminimą ir ką po jo.

Priemonės, kurios padėjo siekti Marijaus tikslo:

✅pagalbinės vaizdinės priemonės, simboliai, kurių pagalba išsikėlė tikslą.

✅vaizdo įrašai, kaip kildinti mielinę tešlą (p.s. jam labiausia tiko ir patiko Beatos technika).

✅Tūrio matavimo indas, kurį išsirinko pats.

✅ Laikmatis.

✅Planas kaip reikia dirbti virtuvėje.