Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ministras L. Kukuraitis: „Alytaus regionas – proveržis ir pavyzdys visai Lietuvai“

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ komanda viešėjo Alytuje, kur Alytaus regiono pertvarkos proceso ekspertė Daiva Jermelienė pristatė regiono situaciją.Alytus

Ministras akcentavo Alytaus regiono lyderystę, tai, kad sėkmės formulė slypi savivaldybių kasdienėse iniciatyvose. Alytaus regionas investuoja ne tik į globėjų ir įtėvių paieškas ar jiems skiriamų išmokų didinimą, bet ir skiria didelį dėmesį prevencijai, kompleksinių paslaugų kūrimui, vaikų integracijai į visuomenę. Pažymėta glaudaus regionų savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo svarba – kaip lygi partnerystė.

Ministras L. Kukuraitis susitikimo metu pabrėžė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdomos struktūrinės institucinės globos pertvarkos (www.pertvarka.lt) tikslus ir prioritetus. Jis išskyrė Alytaus regioną dėl aiškios vizijos turėjimo, nuolatinio globėjų skaičiaus didėjimo, iniciatyvų, alternatyvių socialinių paslaugų šeimoms, globėjams, patiems socialiniams darbuotojams kūrimą. Faktas, kad regione į vaikų globos namus nebepatenka vaikai iki 3 metų, yra puikus pavyzdys kitoms šalies savivaldybėms.

Viena iš problemų įvardinta neįgaliųjų vaikų integracija, išankstinė nepalanki visuomenės nuostata šalia besikuriantiems bendruomenių namams. Svarbu paminėti, kad tos nuostatos, šalia apsigyvenus vaikams, keičiasi į gerąją pusę.

Alytuje lankosi Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėja Ramunė Guobaitė-Kirslienė, regiono savivaldybių merai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, „Gelbėkit vaikus“, „Caritas“, „Unicef“, SOS Vaikų kaimo atstovai, broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, savivaldybių asociacijos, Vaiko teisių apsaugos, socialinės paramos ir rūpybos skyrių, vaikų globos namų, GIMK atstovai, žiniasklaida.