Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ministras L. Kukuraitis: „Jei 750 globėjų į savo šeimas parsives 1-2 vaikus, vaikų namų Lietuvoje neliks“

Balandžio 18 d. susitikęs su žiniasklaidos atstovais socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pristatė suplanuotus būdus, kaip atsisakyti institucinės vaikų globos, stiprinti šeimas, vaiko teisių apsaugą ir bendruomenes.

„Planas ambicingas – 2020 metais nebeturėti didelių institucinių vaikų globos namų ir pasiekti, kad vaikai augtų globėjų, įtėvių šeimose arba bendruomeniniuose vaikų globos namuose, kuriuose aplinka artimai šeimos aplinkai. Tas tikslas remiasi į tris kolonas, kurių pirmoji – tai globėjų instituto stiprinimas, globėjų proveržis“, – sakė L. Kukuraitis. Pasak ministro, skaičiuojama, kad reiktų apie 750 globėjų šeimų, kad būtų amortizuotas vaikų patekimas į globos įstaigas, tam svarbus ne tik institucijų įdirbis, bet ir visuomenės, žiniasklaidos įsitraukimas.

Antrojo kolona – bendruomeniniai globos namai. „Daliai vaikų dėl tam tikrų aplinkybių, pavyzdžiui, didesnio amžiaus, gali nepavykti surasti kelio į globėjų ar įtėvių šeimas, todėl jiems alternatyva gali būti bendruomeniniai globos namai. Ir vaikai, ir tokių namų personalas liudija, kad bendruomeniniai globos namai yra geresnė aplinka vaikams, pagerėja ir vaikų elgesys. Vaikai apsigyvena butuose ir namuose, ugdomas jų savarankiškumas, jie įsilieja į bendruomenę – tai daug aiškesnė jų tolesnio gyvenimo projekcija“, – teigė L. Kukuraitis. Skaičiuojama, kad per visą Lietuvą reiktų iki 400 tokių bendruomenininkių globos namų, kuriuose vienuose gyventų iki 8 vaikų su personalu.

Kaip trečiasis darbo laukas išskirtas tikslas, kad kiekvienoje savivaldybėje, kiekvienoje seniūnijoje būtų bazinis paslaugų šeimai paketas. „Turime tikslą, kad kiekvienoje seniūnijoje atsirastų po vaikų dienos centrą. Tai efektyvi priemonė, kuria ne tik padedama vaikams, bet ir pasiekiami tėvai, užmezgamas ryšys ir pradedamas darbas su šeimomis“, – sakė ministras. Į pagalbą šeimai, numatoma, įsitraukti galėtų ir bendruomenės. Planuojamos išplėstinės seniūnų sueigos, per kurias būtų skiriamos lėšos bendruomenėms stiprinti ir kartu bendruomenėms įsitraukti į pagalbą šeimoms, vaikams.

Martyno Ambrazo nuotr.

Skaityti plačiau: http://www.socmin.lt/lt/naujienos/pranesimai-spaudai/ministras-l.-kukuraitis-bdrr.html.