Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ministras L. Kukuraitis: „Pirmoje vietoje – žmonės, tik tada infrastruktūra“

Šiandien su komanda lankydamasis Skuodo ir Akmenės rajonuose socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su merais, socialiniais darbuotojais, nevyriausybinių organizacijų atstovais tariasi, kaip stiprinti vaiko teisių apsaugą ir pagalbą šeimai, žmonėms su negalia.

 

Apsilankęs Skuodo rajono savivaldybės Barstyčių vaikų globos namuose ministras džiaugėsi geromis vaikų gyvenimo sąlygomis, tačiau labiausiai – darbuotojais, jų nusiteikimu, pastangomis suteikti vaikams namų sąlygoms kuo artimesnę aplinką, dėmesį ir rūpestį. „Gražus pastatas, gera įranga, be abejo, yra svarbu. Tačiau socialinėje srityje dirbantys žmonės – tai pagrindinis resursas, jie yra pirmoje vietoje“, – pabrėžė L. Kukuraitis.

 

Nuo 1994 metų veikiančiuose Barstyčių vaikų globos namuose vaikai gyvena 4 šeimynose. Gyvendami šeimynoje vaikai turi galimybę patys savarankiškai gaminti maistą, skalbti ir lyginti rūbus, užsiimti kita individualia veikla, ugdančia savarankiško gyvenimo įgūdžius.

 

Globos namų darbuotojai nuogąstavo, kas laukia įstaigos šalyje vykdomos deinstitucionalizacijos procese. Pasak ministro, globos namuose mažėjant vaikų, galima ieškoti būdų teikti kitas bendruomenei reikalingas paslaugas, pavyzdžiui, vaikų dienos centro, krizių centro ar atokvėpio. „Sukauptos socialinio darbo žinios, turimi infrastuktūros pajėgumai gali būti pritaikomi kitiems svarbiems socialiniams poreikiams atliepti. Ir deinstitucionalizacijos eigoje mes kalbame apie tai, kad bendruomeninių paslaugų daugės, tad galimybių išties yra įvairių“, – teigė jis.

 

 

Skaityti plačiau: http://www.socmin.lt/lt/naujienos/pranesimai-spaudai/ministras-l.-kukuraitis-7mkp.html