Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ministras Linas Kukuraitis: pažeidžiamiausi turi gyventi oriai

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis kartu su savo komanda ir Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadove Žydrone Žukauskaite-Kaspariene lankosi Visagino savivaldybėje. Su savivaldybės darbuotojais ir vietos bendruomene jis aptaria vykdomos institucinės vaikų globos pertvarkos (www.pertvarka.lt) eigą, paslaugų šeimoms plėtrą, įvairiapusę paramą šeimai ir vaikams, kompleksines paslaugas, socialinių darbuotojų statuso svarbą, jų kvalifikacijos kėlimą.

IMG_6157

„Socialinis darbuotojas yra pamatinė profesija, kuriai reikia aukštos kompetencijos ir stiprių asmeninių savybių. Ji nepelnytai nuvertinta ir tai turi keistis“, – teigia ministras.

Pasak ministro L. Kukuraičio, tokie vizitai į savivaldybes yra labai svarbūs, nes kiekvienos savivaldybės problemos yra skirtingos. Spręstini socialiniai klausimai dažnai kartojasi, bet yra ir tam tikrų sudėtingų situacijų, kurias reikia spręsti nedelsiant.

„Parsivežame konkrečių klausimų sąrašą, kuriuos imsimės spręsti. Vertinu ir džiaugiuosi, kad po vizitų ryšys su savivaldybėmis nenutrūksta. Priešingai – susipažįstame, kalbame apie tai, kas aktualu abiem pusėm, puoselėjame bendrą viziją ir jaučiame – visi dirbame bendram labui“, – sako ministras L. Kukuraitis.

Pabrėždamas visuomenės integralumo ir tolerancijos svarbą, ministras kvietė Visagino sav. merę Dalią Štraupaitę bei savivaldybės atstovus raginti bendruomenę būti atviresnę, palankesnę ir geranoriškesnę neįgaliesiems, socialinę atskirtį patiriantiems asmenims.

„Visuomenės branda matuojama pagal tai, kiek tolerantiška ir palaikanti ji yra atžvilgiu tų, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių patiria atskirtį, jaučiasi nesaugūs. Mes jau dabar matome teigiamą visuomenės požiūrio kaitą, tikiu, kad ji vis labiau įgaus pagreitį“, – pabrėžia ministras.

Visagine Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė aptarė vaiko teisių ir apsaugos sistemos centralizavimo procesus. Gera žinia, kad šiuo metu rajone tik septyni vaikai gyvena institucinėje globoje ir jų skaičius mažėja, nes daug darbo įdedama į globotojų ir įvaikinimo paiešką.

visaginas

 

Taip pat ministro komandą Visagino socialinės globos namuose priėmęs jų direktorius Petras Dubaka pristatė įstaigoje vykdomą pertvarkos reformą: š 158 gyventojų institucijoje liks tik 35, visi kiti planuojami apgyvendinti grupinio gyvenimo namuose.

Tradiciškai kiekvieną penktadienį ministras su komanda lankosi skirtingose savivaldybėse, kur susitinka su merais, skyrių darbuotojais, nevyriausybinių asociacijų atstovais, vietos bendruomene, lankosi vaikų globos namuose, bendruomeniniuose, grupinio gyvenimo namuose, kitose globos institucijose. Tokių vizitų tikslas – nuodugniai ir praktiškai susipažinti su kiekvieno rajono socialinėmis problemomis, iniciatyvomis, stiprybėmis, iššūkiais.