Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ministrę A. Pabedinskienę maloniai nustebino Dzūkijos vaikai

Ministrė svečiuose pas Dzūkijos vaikus 2Šiandien į Dzūkijos vaikų vasaros suvažiavimą susirinko daugiau kaip šimtas 6–14 metų amžiaus vaikų iš įvairių Dzūkijos regiono dienos centrų. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, bendraudama su dienos centrus lankančiais mažaisiais, buvo maloniai nustebinta jų išradingumo ir kūrybiškumo dalyvaujant komandinėse sportinėse veiklose, sumanumo ir imlumo įveikiant mąstymą lavinančias užduotėles. Vaikai jėgas išbandė krepšinio varžybose, virvės traukimo bei kitose rungtyse. Kol vaikai pramogavo, vaikų dienos centrų darbuotojai dalinosi savo kasdienėmis darbinėmis patirtimis.

Ministrė svečiuose pas Dzūkijos vaikus 3A. Pabedinskienė pasidžiaugė, kad Lietuva turi tokius šaunius ir išradingus vaikus, o Dzūkija turi tokius iniciatyvius šio renginio organizatorius – Alytaus miesto socialinių paslaugų centro darbuotojus, gražioje šventėje subūrusius dienos centrų vaikus ir darbuotojus bei suteikusius dar didesnį bendrumo jausmą ir svarbą vaikų dienos centrų veikloms. Šventės organizatoriai ir net 14-os dalyvavusių vaikų dienos centrų kolektyvai buvo pagerbti ir ministrės padėkos raštais. Primename, kad nuo šių metų vaikų dienos centruose gali lankytis ne tik vaikai iš socialinės rizikos šeimų, bet ir visi kiti vaikai, kuriems reikalingos dienos socialinės priežiūros ir ugdymo paslaugos. Vaikų dienos centruose teikiamos vaikų maitinimo paslaugos, materialinė pagalba šeimos nariams, taip pat konsultacijos, individualūs pokalbiai, užsiėmimai grupėse, paskaitos, bendri renginiai su vaikais, logopedo, psichologo paslaugos.

2016 metais Valstybės biudžeto lėšomis buvo finansuota 250 vaikų dienos centrų projektų. Jiems skirta beveik 3,2 mln. eurų, o tai yra net 0,5 mln. eurų daugiau nei pernai.