Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ministrė M. Navickienė: Marijampolės savivaldybė aktyviai vykdo institucinės globos pertvarką

Susitikime su Marijampolės rajono savivaldybės atstovais Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sakė, kad ši savivaldybė išsiskiria politine lyderyste ir atsakomybe įgyvendinant žmonių su negalia institucinės globos pertvarką. Pasak jos, meras ir savivaldybės administracija nuo pat pertvarkos proceso pradžios aktyviai įsitraukė į pertvarkos įgyvendinimą.

2020 m. pabaigoje grupinio gyvenimo namuose Marijampolės savivaldybėje gyveno 10 asmenų. 2021 m. kovo mėn. įsteigti antri grupinio gyvenimo namai, kuriuose apsigyveno dar 10 asmenų. Šiuo metu Marijampolės regione pertvarkomi Kalvarijos ir Didvyžių socialinės globos namai.

Planuojama pastatyti šešis grupinio gyvenimo namus, įsigyti tris butus apsaugoto būsto veikloms. Asmenims su intelekto ir psichikos negalia planuojama įkurti 66 apgyvendinimo vietas (iš jų 7 vietas vaikams) ir 12 vietų užimtumo paslaugoms teikti. Taip pat planuojama suremontuoti patalpas, kuriose pradės veikti socialinės dirbtuvės.

Marijampolės rajonas dalyvauja paslaugų žmonėms su negalia plėtros projekte „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“. Šiuo metu savivaldybėje paslaugas gauna 46 asmenys su intelekto ar psichikos negalia. Iš viso nuo 2020 m. gegužės mėnesio paslaugas gavo 76 asmenys.

Tikimasi, kad iki projekto pabaigos 2023 m. apsaugoto būsto paslaugą gaus 40 asmenų, pagalbą priimant sprendimus – 35 asmenys, socialinių dirbtuvių paslaugą – 20, įdarbinimo su pagalba paslaugą – 45 asmenys. Visas šias paslaugas teikia projekto partneriai – daugiausia nevyriausybinės organizacijos.

Informacija parengta remiantis www.socmin.lt

Asociatyvi nuotrauka – Unsplash.com