Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Mokymuose aptarti esminiai skirtumai tarp institucinių globos ir bendruomeninių paslaugų

 


vilkaviskis11Lapkričio 29 d. Vilkaviškio rajono savivaldybėje įvyko mokymai  „Bendruomenėje teikiamų paslaugų plėtros vadyba savivaldybėje”, skirti Marijampolės regiono savivaldybių, vietos bendruomenės lyderiams, dalyvaujantiems institucinės globos pertvarkoje.

15 seminaro dalyvių buvo supažindinti su Institucinės globos  pertvarkos principais ir kryptimis, paslaugų bendruomenėje spektru, specifika ir galimais paslaugų bendruomenėje finansavimo mechanizmais savivaldybėse.

Mokymų metu diskutuota apie vadybos funkcijų – planavimo, organizavimo, vadovavimo, koordinavimo ir stebėsenos – realizavimą, supažindinta su užsienio šalių ir Lietuvos savivaldybių gerosios praktikos pavyzdžiais plėtojant paslaugas bendruomenėje. Taip pat aptarti institucinės globos ir bendruomeninių paslaugų skirtumai.  Palygindama jas, mokymų lektorė VšĮ „Šeimos santykių institutas” psichologė, psichoterapeutė Rasa Pietarienė įvardino ir aptarė svarbiausius institucinės globos paslaugų trūkumus – kliento izoliaciją, negalėjimą kontroliuoti savo gyvenimo, paternalistinį požiūrį, nustatytą rutiną,  institucijos taisyklių svarbą prieš kliento poreikius.

Akcentuotos bendruomeninių paslaugų teigiamos pusės – kliento įtraukimas spendžiant įvairius klausimus, susijusius su jo gyvenimu, dalyvavimas bendroje veikloje, individualus požiūris į kiekvieną klientą, paslaugų lankstumas