Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

MOTINOS TERESĖS ŠEIMŲ NAMUOSE – SOCIALINĖS DIRBTUVĖS

Jau beveik metus šiauliečių „Motinos Teresės šeimų namai” vykdo projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra” socialinių dirbtuvių paslaugą.

Žmonės su intelekto ar psichosocialine negalia dirbtuvėse gamina įvairius rankdarbius (neria, mezga, siuvinėja, velia iš vilnos, gamina iš modilino dirbinius, dekoruoja vazonėlius, puodelius ir pan.), o gavę užsakymą atlikti lauko aplinkos tvarkymo darbus – darbuojasi soduose, daržuose, kiemuose. 

Socialinių dirbtuvių lankytojai džiaugiasi, kad už savo paslaugas gauna atlygį. Jų uždirbti pinigai už aplinkos tvarkymą ar parduotus rankdarbius yra išdalinami kas mėnesį pagal atliktų darbų kiekį, pastangas. Dalyviai vien už dalyvavimą projekte (4-6 val.) gauna po 38 eur., o papildomai užsidirba po 5 – 80 eur.

Dirbtuvėse vienu metu gali dirbti 10 darbingo amžiaus žmonių.

Nuo projekto pradžios iki šios dienos projekto metu buvo pagaminta ir parduota begalė gražių rankdarbių, atlikta daugybė aplinkos tvarkymo darbų. Didžiosios dalies projekto dalyvių darbiniai įgūdžiai ženkliai patobulėjo, 3 dalyviai jau įsidarbino ir sėkmingai dirba, keletas dalyvių atradę sau patinkančią darbinę kryptį nutarė mokytis apdailos, siuvimo profesijų.

Šiuo metu dirbtuvės dirba pusiau nuotoliniu būdu – rankdarbius dalyviai gamina namie, reikalingos medžiagos jiems pristatomos, o pagaminti rankdarbiai paimami. Tačiau lauko darbus, nors ir mažomis grupelėmis, jau galima atlikti susitikus, todėl pagerėjus orams projekto dalyviai intensyviai darbuojasi lauke.

VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai” informacija ir nuotraukos