Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Naujame bute apsigyvenusiems globos namų vaikams – savarankiško gyvenimo sąlygos (Alytaus m. savivaldybė/NAUJIENOS)

Dar 8 Alytaus globos namų vaikams sudarytos sąlygos gyventi kaip namuose – jie apsigyveno bute įkurtoje šeimoje. Iš viso šiuo metu butuose gyvena 22 10–17 metų globos namų vaikai. Kaip teigia Alytaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Akvilė Voverienė, vaikai, globojami institucijoje, sunkiau pasiruošia gyvenimui, iš vaikų globos namų išėjusio vaiko situacija dažnai būna sudėtingesnė nei šeimoje ar šeimynoje globojamo vaiko.

„Vaikų apgyvendinimas atskiruose butuose įkurtose šeimynose ugdo jų savarankiškumą, atsakomybę, formuoja socialinius įgūdžius, leidžia jaustis pilnaverčiais visuomenės nariais”, – tvirtino A. Voverienė. Jos teigimu, šeimynų kūrimu bendruomenėse siekiama sukurti kuo artimesnę vaikui aplinką, kurioje būtų kuo palankesnės sąlygos jo psichinei, moralinei, dorovinei raidai ir ugdymui.

Vaikų socialinės globos sistemos pertvarka Alytuje pradėta įgyvendinti 2016 m. Tuomet 13 Alytaus vaikų globotinių apsigyveno įrengtuose 4 ir 6 kambarių butuose. Viename bute kartu su personalu gyvena 6, kitame – 8 vaikai. Šiais metais dar 8 vaikai perkelti gyventi į nuomuojamą butą. Pasak Alytaus vaikų globos namų direktoriaus Romučio Žebuolio, šeimynose apsigyvenę vaikai priartėja prie bendruomenių, įsitraukia į jų gyvenimą

„Globos namų pertvarka įgyvendinama sklandžiai. Butuose apsigyvenę vaikai ne tik jaučiasi kaip namuose, bet taip pat jiems lengviau įsitraukti į bendruomenės gyvenimą. Galime pasidžiaugti, kad jokių nesklandumų nekyla, vaikai gerai sutaria su kaimynais, aplinkine bendruomene”, – kalbėjo R. Žebuolis.

Vaikai lanko netoliese esančias ugdymo įstaigas „Volungės” pagrindinę mokyklą, Jotvingių ir Putinų gimnazijas, Dzūkijos pagrindinę mokyklą. Pertvarkos veiksmų plane numatyta Alytaus vaikų globos namus pertvarkyti į Alytaus vaikų paramos centrą, kuriame veiktų bendruomeniniai vaikų globos namai, intensyvios krizių įveikimo pagalbos skyrius, vaikų ir jaunimo dienos centrai.