Naujos kompetencijos ir praktiniai sprendimai: pagalbos priimant sprendimus specialistų mokymai
Vakar Asmens su negalia teisių apsaugos agentūroje įvyko svarbūs mokymai, skirti projekto specialistams, teikiantiems pagalbą priimant sprendimus (PPS).
Mokymų tikslas – kelti specialistų kompetencijas, gilinti žinias ir dalintis patirtimi, dirbant su asmenimis su negalia. Dalyviai turėjo galimybę aptarti pagalbos metodikas ir naujausias praktikas, kurios padės užtikrinti kokybišką ir savalaikę pagalbą klientams. Mokymų metu taip pat analizuotos dabartinės ir būsimos projekto veiklos.
Mokymų metu projekto vadovė Svajonė Rainienė pristatė projekto pasiekimus ir ateities tikslus, pabrėždama, kad kiekviena įgyta patirtis prisideda prie bendruomenės stiprinimo ir asmenų su negalia savarankiškumo skatinimo.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyresnioji patarėja Rasa Genienė aptarė pagalbos priimant sprendimus vaidmenį reformuojant neveiksnumo sistemą. Ji pabrėžė, kad asmens nepriklausomybė ir gebėjimas priimti sprendimus yra esminės sėkmingos įtraukties į visuomenę sąlygos.
Vilniaus regiono tinklaveikos specialistė Kristina Maciūtė-Stukanė pasidalino įžvalgomis apie individualizuotos pagalbos priimant sprendimus organizavimą, akcentuodama, kaip svarbu kiekvieną klientą vertinti pagal jo poreikius ir galimybes.
Pagalbos priimant sprendimus metodininkė Vitalija Kazragienė savo pranešime akcentavo profesinių ribų svarbą teikiant PPS paslaugas. Ji pabrėžė, kad tinkamai nustatytos profesinės ribos užtikrina specialistų profesionalumą ir klientų nepriklausomumą.
Kristina Dodienė, veiksnumo apribojimo prevencijos specialistė, kalbėjo apie būtinybę kurti aplinką, kurioje asmenys su negalia galėtų patys priimti kuo daugiau sprendimų, minimaliai priklausydami nuo kitų pagalbos. Ji išskyrė pagrindinius prevencijos principus ir jų taikymo būdus.
Migle Baltrūnaitė, VšĮ „Informacijos kaupimo ir sklaidos centras“ direktorė, akcentavo lengvai suprantamos kalbos principus, pateikdama rekomendacijas, kaip svarbu yra pateikti informaciją aiškiai ir suprantamai, kad žmonės su negalia galėtų lengviau orientuotis savo kasdienėje veikloje ir priimti sprendimus savarankiškai.
Mokymai – ne tik teorinių žinių gilinimas, bet ir praktinių kompetencijų stiprinimas. Mokymų dalyviai įgijo vertingų įžvalgų, kaip taikyti pagalbos priimant sprendimus metodikas kasdieninėje veikloje, sprendžiant įvairius iššūkius, su kuriais susiduria asmenys su negalia.
Agentūros direktorė dar kartą sveikina visus, kurie skyrė savo laiką tobulėjimui ir žinių gilinimui pagalbos priimant sprendimus srityje: „Kiekvienas iš jūsų esate ne tik profesionalai savo srityje, bet ir žmonės, kurie tiesiogiai prisideda prie kitų žmonių gyvenimo kokybės gerinimo. Jūsų darbas yra neįkainojamas – jūs padedate žmonėms su negalia priimti sprendimus, būti savarankiškiems ir pilnaverčiai dalyvauti visuomenėje.“