Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Naujos socialinės dirbtuvės, naujos viltys

„Vasarą prasidėję, rudenį darbai bėgte įsibėgėjo“, – sako VšĮ “Tapk laisvas” vadovė Snieguolė Butrimavičienė. Taip vadovė kalba apie naujųjų socialinių dirbtuvių ir užimtumo centro remonto darbus.

„Labai laukiame naujųjų dirbtuvių – su nekantrumu ir svajonėmis, kada galėsime dirbti patogiau, erdviau“, – sako S. Butrimavičienė.

Ji pasakoja, kad socialines dirbtuves įkūrė 2019 metų vasaros pabaigoje ir jas pavadino „Dirbtuvėlės TAPK LAISVAS“: „Socialinių dirbtuvių veiklos modelis orientuotas į tvarios aplinkos kūrimą – tai vieną iš mūsų išskirtinumų. Šiandien tvarumas – saugi, nekenksminga sveikatai aplinka, ekologija, atsakingas vartojimas bei „žaliųjų“ technologijų vystymas – laikoma viena pagrindinių inovacijų ir sėkmės varomųjų jėgų. Visuomenėje stiprėja supratimas, kad atliekų perdirbimo, ekologinės žalos, maisto švaistymo ir išteklių taupymo klausimams turi būti skiriama daugiau dėmesio“.

Šiose dirbtuvėse vykdomas plastmasės, popieriaus, tekstilės antrinis panaudojimas, kuris tarnauja išteklių išsaugojimui, gamtos resursų ir energijos taupymui. Perdirbant ir panaudojant antrines žaliavas yra labai svarbus ekologinis aspektas – mažinamas aplinkos teršimą, prisidedama prie maisto švaistymo mažinimo, mokomasi taupyti gamtos turtus, saugoti aplinką, renkamasi gyventi sveikesnėje ir saugesnėje aplinkoje.

Socialinių dirbtuvių tikslas – didinti intelekto negalią turinčių žmonių įsidarbinimo atviroje rinkoje galimybes, lavinti ir palaikyti bendruosius ir specialiuosius darbinius įgūdžius, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas, nukreiptas į antrinių žaliavų (plastmasės, popieriaus, tekstilės) rūšiavimą, perdirbimą.

VšĮ “Tapk laisvas” įkurtų socialinių dirbtuvių paslaugos yra skirtos Kauno miesto gyventojams, socialinės globos centro „Vija“, grupinių gyvenimo namų gyventojams bei išėjusiems gyventi savarankiškai į bendruomenę buvusiems globos namų suaugusiems gyventojams. Dirbtuves lanko 24 intelekto negalią turintys žmonės.

Dirbtuvėlės „TAPK LAISVAS“. bendradarbiauja su UAB „Zeraida“, UAB Virgo Dizaino studija, UAB „Ad markers“, labdaros-paramos fondu „Maisto bankas“.

TEKSTAS: Institucinės globos pertvarkos ir VšĮ „Tapk laisvas”

NUOTRAUKOS: VšĮ „Tapk laisvas”