Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Norą padėti vaikams paskatino šalį sukrėtusi tragedija

babyJau pusmetį biologinių tėvų atstumtus vaikus globojanti Laura tapti globėja apsisprendė per dvi minutes. Šį moters apsisprendimą nulėmė ir tuo metu visą Lietuvą sudrebinusi Matuko tragedija. Laura prisiminė, kad labai sekė tuomečius įvykius ir žiūrėdama televizijos reportažus ar žinias nesulaikydavo ašarų. O ryžtas padėti gelbėti tokius vaikus tiesiog augo akyse.

Kol ant rankų moteris paėmė pirmą globotinį, nuo jos ryžtingo apsisprendimo buvo praėję visi metai. Moteris prisipažino, kad retkarčiais širdyje sukirbėdavo nerimas, ar ji tikrai sugebės tinkamai pasirūpinti ir taip jau likimo nuskriaustais vaikais. Tačiau ji ryžtingai gindavo dvejones į šalį. Svarbiausia, kad padrąsinimo moteris sulaukė iš sutuoktinio, vaikų bei draugių.

„Mano vyras labai geras žmogus, jis visuomet mane palaiko. Per daug jis nesikišo, tik paklausė, ar sugebėsiu susitvarkyti, nes jisai yra ūkininkas ir nelabai turės laiko man padėti“, – pasakojo Laura.

Tiek moteriai, tiek jos vyrui ši santuoka yra antra. Ankstesnėje santuokoje vyras susilaukė 2 dukrų, o moteris – vienos dukters. Šie vaikai jau pilnamečiai. Dabar šeimoje auga du bendri sutuoktinių vaikai: 11 metų mergaitė ir 6-metis berniukas. Taigi kaip auginti vaikus, ši šeima, atrodo, tikrai moka.

Prieš pusmetį, vos baigus tvarkyti dokumentus, moteriai paskambino globos koordinatorė ir pasakė, kad tiesiai iš ligoninės atveš naujagimę. „Kai atvežė tokią mažylę, truputį suglumau, nebuvau pasiruošusi sutikti naujagimį. Tačiau greitai nerimas išgaravo. Juk svarbiausia, kad vaikas turėtų pavalgyti ir būtų saugus. Paskambinau draugėms, pranešiau, tai jos kaipmat su maišais drabužių ir naujagimiui reikalingais daiktais atlėkė“, – pirmosios globotinės sutikimą prisiminė moteris.

Per pusmetį Laura namuose pagyveno keturi globotiniai. Moteriai teko rūpintis ne tik kūdikiais, bet ir paaugle mergaite. Globėja buvo nusiteikusi blogiausiam, tačiau mergaitė puikiai pritapo ir jokių rūpesčių nekėlė. Šiuo metu moteris globoja penkių mėnesių mergytę.

Nors sutuoktinių pagrandukui vos šešeri, jis tėvų dėmesio mažylei visai nepavydi. Tik grįžęs iš darželio, pirmiausia skuba pasisveikinti su laikinąja sesute.

Laurą labai žeidžia piktos replikos, neva vaikus ji globoja tik dėl pinigų. Pašnekovė tikino, kad iki tapdama globėja ji dirbo siuvėja ir puoštis norinčių klienčių tikrai užteko. Tačiau moteris troško įprasminti gyvenimą kiek kitaip – ištiesdama pagalbos ranką ir atverdama širdį.

Be to, tie pinigai už globą nėra jau tokie dideli, kokius galbūt įsivaizduoja žmonės. Jei jie tokie būtų, eilės nusidriektų norinčiųjų globoti likimo nuskriaustus vaikus. Bet taip nėra.

Visą laikraščio „Panevėžio kraštas“ straipsnį kviečiame skaityti lapkričio 17 d. numeryje.