Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pagėgiuose siekiama glaudesnio bendradarbiavimo su savivalda, socialinių paslaugų teikėjais

Pagegiai_2018 09 25Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Pagėgiuose iniciatyva suorganizuotas pasitarimas su Pagėgių savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriumi, Socialinių paslaugų centru ir atvejo vadybininkais, institucinės globos pertvarko ekspertais.

Susitikimo metu aptartos vaiko teisių apsaugos specialistų  tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvos su savivaldybe, Socialinių paslaugų centru. Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Pagėgiuose Lina Augustinavičiūtė pristatė skyriaus vykdomą veiklą Pagėgių  savivaldybės teritorijoje.

Socialinių paslaugų centro direktorė Nijolė Kovaliova supažindino apie paslaugas socialinę riziką patiriantiems asmenims bei šeimoms. Kaip akcentavo direktorė, nors Pagėgių savivaldybė nedidelė, bet paslaugų įvairove (psichologo konsultacijos, psichoterapija, paskaitos, menų terapija, sporto užsiėmimai, kitos veiklos) gali varžytis su daug didesnėmis savivaldybėmis.

Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Vaitiekienė kalbėjo apie valstybės ir savivaldybės finansuojamus projektus, mažinančius socialinę atskirtį, padėsiančius vaikams iš socialinę riziką patiriančių šeimų, taip pat atvejo vadybininkus, jų naują patirtį dirbant su šeimomis, patiriančiomis ar išgyvenančiomis krizę.

Taip pat diskutuota apie Vaiko teisių apsaugos skyriaus bendradarbiavimą su policijos pareigūnais, sveikatos įstaigomis. Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pareigas laikinai einanti Birutė Sragauskienė, kalbėdama apie bendradarbiavimą su kitomis vietos institucijomis, pastebėjo, jog mažos savivaldybės turi savo pliusų – vieni kitiems padeda, apsikeičia informacija, tačiau tai nėra joks iššūkis, o tik kasdienis darbas mažoje bendruomenėje.

Institucinės globos pertvarkos ekspertė Tauragės apskrityje Marijona Janavičienė pastebėjo, jog tokie susitikimai yra būtini abiem pusėms – ir Vaiko teisių apsaugos skyriui, ir savivaldybės atstovams, atsakingiems už paslaugų teikimą. Pasak ekspertės, būtų reikalinga ir prasminga, kad kitame susitikime dalyvautų ir Globos centro atstovai – betarpiškai susiję su įgyvendinama vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarka.