Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pertvarka keičia gyvenimus

Pasak Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorės Aušros Nikolajevienės, nuo 2015 metų šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, įstaigoje pradėta teikti trumpalaikės socialinės globos laikino atokvėpio paslauga.

Nuo 2017 metų vasario iki lapkričio mėnesio buvo teikiama bandomoji laikino atokvėpio įstaigoje paslauga, proto ar (ir) psichikos negalią turintiems vaikams, jų šeimos nariams, tėvams ar globėjams. Paslauga suteikta trylikai vaikų iš Klaipėdos miesto, Kretingos, Skuodo bei Šilutės rajonų.

Anot Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorės A.Nikolajevienės, ne vienai šeimai pirmą kartą teko ilgesniam laikui patikėti neįgalų vaiką specialistų globai, tačiau jie paslauga nenusivylė: „Kai kurie tėvai džiaugėsi, kad galėjo aplankyti net dešimtmetį nematytus draugus, atsikvėpti, pailsėti.“

Direktorės teigimu, tėvai palieka pastabas ir padėkas atsiliepimų knygoje, džiaugiasi suteikta paslauga: „Pavyzdžiui, viena šeima vasarą porai mėnesių buvo palikusi cerebriniu paralyžiumi sergančią vienuolikmetę mergaitę. Mama labai džiaugėsi, kad per tą laiką ergoterapeutės padėjo mergaitei išmokti užsirišti batų raištelius. Mama buvo labai laiminga. Atrodo, tai smulkmena, bet žmonėms tai yra labai svarbu.“

Ir vaikai, prižiūrimi specialistų, atsipalaiduoja. „Nors daugelis vaikučių nekalba, bet mes matome iš jų akių, iš krykštavimo suprantame, kad jiems yra gera, kad jie yra patenkinti. Bendravimas greit tampa lengvesnis. Ir šeima gali pailsėti, kokybiškai atsipalaiduoti,“ – teigia A.Nikolajevienė.

Tėvai, išbandę paslaugą vieną kartą, ateina ir kitą kartą.