Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pertvarkos patirties semtasi „SOS vaikų kaime”

Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai lankėsi nevalstybiniuose globos namuose Vilniuje „SOS vaikų kaime”. Apsilankymo tikslas įgyti teorinių ir praktinių žinių, kurios padėtų lengviau orientuotis pereinant nuo institucinės globos prie globos šeimoje ir per- tvarkant Plungės vaikų globos namus.

Nuo 2014 m. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdoma Institucinės globos pertvarka siekiama užtikrinti darnią aplinką ir sąlygas kiekvienam (ir neįgaliam) vaikui augti biologinėje šeimoje, o likusiems be tėvų globos vaikams globėjų, įtėvių šeimose ar šeimynose. Išvykoje dalyvavo Plungės rajono tarybos narė Marė Valaitienė ir savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Bagužio vadovaujama delegacija. Vizito metu labdaros ir paramos fondo „SOS vaikų kaimai” Lietuvoje draugijos vadovė Liudovika Pakalkaitė išsamiai papasakojo apie šios įstaigos veiklą ir joje teikiamas paslaugas, suteikė įdomių ir naudingų žinių apie tai, kaip teikiamos paslaugos vaikams ir tėvams, šeimai, globėjams (rūpintojams), suteikė naudingos informacijos apie šeimos krizių valdymą, pateikė įvairių patarimų, atsakė į klausimus. Jai talkino „SOS vaikų kaimai” darbuotojai. Plungės delegacija lankėsi vaikų nevalstybiniuose globos namuose, kuriuose gyvena tik po aštuonis vai- kus. Taip pat teko arti pamatyti jaukią šeimos aplinką, susipažinti su vaikų gyvenimo sąlygomis, tvarka ir taisyklėmis.

Plungiečiai apsilankė Vilniuje esančiuose Jaunimo namuose. Čia įsikūrę ir gali gyventi motyvuoti asmenys nuo 16 iki 24 metų, turintys gyvenime įvairių svajonių, tikslų, kurių pasiekti jiems padeda kartu su jais gyvenantys „SOS vaikų kaimo” darbuotojai.