Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

„Pirmame blyne” pildosi svajonės

Restoranas „Pirmas blynas“ užsiima išskirtine socialine veikla – restorano padavėjais ir virtuvės šefo padėjėjais dirba žmonės su negalia. Šios idėjos sumanytojas ir savininkas olandas Timas van Wijkas sako, kad svarbiausia – darbą pritaikyti žmogui, tuomet negalia neturi reikšmės.

Socialinius mokslus baigęs Timas van Wijkas sakosi prieš atvažiuodamas į Lietuvą dirbęs mentoriumi kepykloje, kurioje buvo 20 darbuotojų, turinčių negalią. Viena jo užduočių – mokyti darbuotojus dirbti savarankiškai, maloniai bendrauti su klientais. 

Restoranas „Pirmas blynas“ nori parodyti visuomenei, kad kiekvienas gali būti visavertis visuomenės narys, dirbti ir prisidėti prie visuomenės gerovės. 

Vienas iš jo darbuotojų – Evaldas – pasakoja apie savo kasdienybę.

“Pirmame Blyne” praktiką atlieku jau 10 mėnesių. Galėčiau teigti, jog esu labai užimtas, nes dar lankau ir mokyklą, bet tuo pačiu ir labai laimingas, nes galiu išmokti daug dalykų. Kai pradėjau praktiką, labai apsidžiaugiau. Paklausite, kodėl? Ogi todėl, kad visus praktikantus ir restorane dirbančius darbuotojus jau pažinojau. Dėl šios priežasties saugiai jaučiausi pradedant visus naujus darbus…”, – su šypsena pasakoja Evaldas.

Jis „Pirmame blyne“ mokausi tapti padavėju: „Labai mėgstu bendrauti su klientais. Mokausi, kaip priimti užsakymus ir taisyklingai juos atnešti prie stalelio. Kadangi ši sritis man labai įdomi ir aš noriu išmokti viską kuo geriausiai, aš sau išsikeliu aukštus tikslus ir kartu su komanda ieškome būdų, kaip tai galėčiau pasiekti. Praktikai skiriu labai daug dėmesio”.

Kaip ir visi mes, Evaldas labai laukia karantino pabaigos. Pasak Evaldo, tada restorane galės susitikti su dar daugiau žmonių ir pagaliau turės progą parodyti, ką per šį laiką išmokau.

„Jeigu gatvėje ar troleibuse sutiksite mane skubantį su dideliu krepšiu, tai žinokite, kad skubu pristatyti „Pirmame blyne“ gaminamą produkciją: olandiškus vafliukus, šokoladinius triufelius, sūrio tortą ar blynų suktinukus. Prisipažinsiu, pirmi kartai bandant pristatyti užsakymus buvo nelengvi. Gi tam pasirodo reikia daug žinių! Pirmiausia, reikia susipažinti su jūsų internetiniame puslapyje pateiktu užsakymu, tuomet rasti jūsų adresą ir telefono numerį, susisiekus su jumis, viską supakuoti, susikrauti į didelį krepšį ir savarankiškai keliauti pas jus”, – vardija jaunuolis.

Institucinės globos pertvarkos ir „Pirmo blyno” inf.

Nuotrauka – „Pirmo blyno” archyvo