Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

„PIRMO BLYNO“ DARBUOTOJAS ĄŽUOLAS: MAN LABIAUSIAI PATINKA PADĖTI

Socialinis restoranas „Pirmas blynas“ užsiima išskirtine socialine veikla – restorano padavėjais, virtuvės šefo padėjėjais, skanėstų pakuotojais dirba žmonės su negalia. Šios idėjos sumanytojas ir savininkas olandas Timas van Wijkas sako, kad svarbiausia – darbą pritaikyti žmogui, tuomet negalia neturi reikšmės.

Restoranas „Pirmas blynas“ nori parodyti visuomenei, kad kiekvienas gali būti visavertis visuomenės narys, dirbti ir prisidėti prie visuomenės gerovės. Socialiai atsakingą veiklą vykdantis restoranas kviečia paragauti saldžių ir pikantiškų blynų, dienos sriubos, salotų ar deserto su kava.

MB „Pirmas Blynas” – projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ vienas iš partnerių ir teikia socialinių dirbtuvių paslaugas 12 projekto dalyvių.

Vienas iš restorano darbuotojų, 24 metų Ąžuolas, pasakoja apie savo kasdienybę. Jis „Pirmo blyno“ komandos dalimi yra daugiau nei metus.

„Kaip ir kiti personalo nariai, išbandžiau skirtingus darbus – tvarkymąsi ir indų plovimą, darbą virtuvėje, klientų aptarnavimą ir darbą prie kasos aparato. Pradėti dirbti man nebuvo lengva. Darbas atnešė daug naujovių: nauji kolegos, vadovas, kurio reikia klausyti, visi atliekami darbai man buvo nauji, o ir tai, kad reikėjo išbandyti ir mokytis daug skirtingų dalykų, buvo visiškai nauja“, – pradžią restorane prisimena vyriškis.

Bėgant laikui, Ąžuolas ėmė labiau pasitikėti savimi: „Dabar viskas pasikeitė. Kai ateinu į restoraną, žinau savo užduotis, kai kurios iš jų priskirtos tik man, nes jas atlieku geriausiai. Pavyzdžiui, paruošiu salę ir lauko terasą lankytojams, padedu sutvarkyti iš ryto šefo naudotus indus, dirbu virtuvėje – sveriu produktus “Pirmame blyne” gaminamiems šokoladiniams triufeliams ir olandiškiems vafliukams“.

Paklaustas, kurios užduotys jam labiausiai patinka, Ąžuolas nedvejoja. „Man labai svarbu padėti kitam komandos nariui, net jei tai būtų ir mano vadovas. Mėgstu ir padėti serviruoti maistą, kai apsilanko didesnė grupė. Tuomet dažnai reikia papildomų rankų, kurios galėtų nunešti didelius blynus ant stalų. Man patinka padėti, nes galiu greitai ir gerai atlikti paskirtą užduotį, o ir meniu tokiu atveju nebereikia paaiškinti“, – šypsosi pašnekovas.

Galiausiai apibendrina, kad tiesiog dievina darbus, kuriems reikalinga bent šiokia tokia fizinė jėga, pavyzdžiui, salės, terasos tvarkymas, pagamintų patiekalų ar supakuotų saldumynų dėžučių nešiojimas.

Ąžuolas, kaip tikras savo darbovietės patriotas, nepamiršta ir pakviesti apsilankyti jų restorane: „Laukiu jūsų užsukant su grupe draugų ar kolegų paragauti blynų į “Pirmą blyną”!“.

Institucinės globos pertvarkos ir “Pirmo blyno” inf.

Nuotrauka – “Pirmo blyno” archyvo