Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

PLANUOJAMA DIDINTI IŠMOKAS VAIKŲ GLOBĖJAMS

adorable-baby-child-789786Šiuo metu Šiaulių miesto savivaldybė globėjams moka LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nustatytų dydžių išmokas. Tačiau, atsižvelgiant į tai, jog globėjų poreikis vis auga, be to, kinta ir ekonominė situacija, Savivaldybė nusprendė didinti išmokas.

Tikimasi, kad tai bus papildoma pagalba užsiimantiesiems šia veikla, taip pat norima paskatinti globėjus priimti 12 m. ir vyresnius vaikus, kuriems juos rasti yra sunkiausia.

Šiuo metu Savivaldybė moka tokias rekomenduojamas pagalbos pinigų sumas:

► už vieną globojamą vaiką skiriama 3 bazinių socialinių išmokų (toliau – BSI, šiuo metu 1 BSI siekia 39 Eur) dydžio išmoka per mėnesį;

► už du vaikus – 5 BSI dydžio išmoka per mėnesį;

► už tris ir daugiau vaikų – 8 BSI dydžio išmoka per mėnesį;

► už kiekvieną globojamą (rūpinamą) vaiką iki 3 metų pagalbos pinigų suma didinama papildomai 1 BSI dydžiu per mėnesį;

► budinčiam globotojui mokama 4 BSI dydžio išmoka per mėnesį už kiekvieną jo šeimoje laikinai prižiūrimą vaiką;

► šeimynos dalyviui mokama už penktą ir kiekvieną paskesnį globojamą (rūpinamą) vaiką šeimynoje. Skiriama po 2 BSI dydžio išmoką per mėnesį, nepriklausomai nuo vaiko amžiaus.

Šiuo metu ruošiamas sprendimo Savivaldybės tarybai projektas, kuriame numatomi tokie pasikeitimai:

Globėjams (rūpintojams) pagalbos pinigai skiriami ir mokami už kiekvieną globojamą (rūpinamą) vaiką, atsižvelgiant į vaiko amžių:

► už globojamą (rūpinamą) vaiką nuo gimimo iki 3 metų amžiaus mokama 4 BSI dydžio išmoka per mėnesį;

► už globojamą (rūpinamą) vaiką nuo 3 iki 12 metų mokama 5 BSI dydžio išmoka per mėnesį;

► už globojamą (rūpinamą) vaiką nuo 12 iki 18 metų ir vyresnį, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, kol jam sukaks 21 metai, mokama 6 BSI dydžio išmoka per mėnesį. Globojamam (rūpinamam) vaikui baigus bendrojo lavinimo mokyklą, pagalbos pinigai mokami iki tų metų rugsėjo 1 d.

Budinčiam globotojui skiriama ir mokama 4 BSI dydžio išmoka per mėnesį už kiekvieną jo šeimoje laikinai prižiūrimą vaiką, nepriklausomai nuo vaiko amžiaus.

Pagalbos pinigai šeimynai skiriami ir mokami už penktą ir kiekvieną paskesnį globojamą (rūpinamą) vaiką šeimynoje, skiriant 3 BSI dydžio išmoką per mėnesį, nepriklausomai nuo vaiko amžiaus.

Tikimasi, jog pokyčiai sudarys geresnes sąlygas globėjams rūpintis vaikais, kuriems tuo metu labai reikia įvairiapusės paramos.

► Pašaukimas. Nuolatiniai ir laikinieji globėjai, suteikiantys vaikams, išgyvenantiems ypač sunkias situacijas, prieglobstį, neretai tampa artimesni už kraujo ryšiu susijusius artimuosius. Tai sunkus, 24 val. per parą besitęsiantis darbas, kuriam pasiryžta nedaugelis. Net ir atėję į globėjų kursus žmonės kartais atsisako jais tapti, suvokę, kokios atsakomybės bei įsipareigojimai jų laukia. Nors už šį darbą mokamos išmokos, tam reikia ir pašaukimo.

 

„Etaplius savaitraštis” inf.