Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Plungėje atidaryti pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai

BVGN atidarymasPlungėje, viename iš Vėjo gatvėje esančių daugiabučių, atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai – pirmieji bet, kaip žadėjo atidaryme dalyvavę savivaldybės vadovai, tikrai ne paskutiniai rajone.

Į šį butą iš Plungės vaikų globos namų persikels gyventi 6 tėvų globos netekę vaikai. Tai pirmasis mažas žingsnelis atsisakant institucinės vaikų globos. Išsikėlus minėtiesiems 6-iems vaikams, Vaikų globos namuose jų dar liks 20, tad atidaryme dalyvavęs Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis kalbėjo, kad tokių bendruomeninių namų rajone bus ne vienas. Visai neseniai Taryba pritarė tam, kad Plungėje, Rasytės gatvėje esančiame sklype būtų statomas namas, kuriame įsikurtų dar vieni tokie bendruomeniniai namai. Juose planuojama apgyvendinti 8 vaikus.

Paklausta, kaip buvo atrinkti pirmieji 6 vaikai įsikurti bute Vėjo gatvėje, Plungės socialinių paslaugų centro direktorė Odeta Misiūnienė minėjo, kad pirmiausia buvo parinkti 4 patys mažiausieji. Dar viena vyresnė mergaitė pati labai norėjo ir prašė būti čia perkeliama, tad beliko pasirinkti šeštąjį vaiką, kuris nebijotų tokios permainos.

Tiesa, direktorė užsiminė, kad šis gyvenamosios vietos pasikeitimas vaikams teikia ne tik džiaugsmo, bet ir nerimo, bet tai esą natūralu. Visi keldamiesi gyventi į naują vietą daugiau ar mažiau jaudinamės. Bet tikima, kad čia gyvendami vaikai jausis geriau, nei Vaikų globos namuose, mat bute sukurta tikriems namas artima aplinka, yra virtuvė, svetainė, 3 miegamieji kambariai.

Naujuose namuose jau kuriasi 4 mergaitės ir du berniukai, tarp jų – dvi sesutės ir vienas brolis su sese. Vaikai kaip ir iki šiol lankys „Ryto“ pagrindinę mokyklą. O kadangi ne vienas iš jų laisvu metu dar ir muzikuoja (savo gebėjimais jie džiugino ir į bendruomeninių namų atidarymą susirinkusius svečius), dabar galės dar greičiau pasiekti Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklą, mat ši yra gerokai arčiau naujųjų namų.

Kartu su vaikais visą parą pasikeisdamos bus Plungės socialinių paslaugų centro moterys – socialinės darbuotojos ir jų padėjėjos.

Atidarymo juostelę kartu su meru A. Klišoniu ir Socialinių paslaugų centro direktore O. Misiūniene perkirpęs savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis prisiminė, kad prieš kelis mėnesius gavo užduotį – rasti tinkamą butą ar namą, kuris būtų tinkamas vaikams.

„Važiavome į Vilnių žiūrėti, kaip ten veikia tokie namai. Daug diskutavom, kalbėjom, kaip padaryti, kad vaikams čia būtų patogu gyventi. Regis, mums pavyko. Džiaugiuosi, kad galime žengti tvirtą žingsnį į Plungės vaikų globos namų reorganizaciją. Galvosime apie kitus ir dar kitus tokius namus likusiems vaikams. O jums linkiu čia jaustis kaip namuose“, – vaikams linkėjo direktorius.

Atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja šeimos politikai Kristina Paulikė. Ji vaikams atvežė dovanų bei priminė, kad nuo šiol čia jų namai, tad ir elgtis turės kaip namuose. Kiti kalbėjusieji vaikams taip pat linkėjo geros kaimynystės ir patiems būti geriems kaimynams, o juos prižiūrėsiantiems darbuotojams –
darbo be streso.

Naujųjų bendruomeninių namų gyventojus ir darbuotojus pasveikino Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Kristina Paulikė, Telšių ir Klaipėdos regionų Pertvarkos procesų ekspertė Živilė Jurgutienė, Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Plungės rajone vyriausioji specialistė Aušra Vyšniauskienė, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė.

Su vaikais pakalbėjęs meras A. Klišonis prašė jų saugoti savo naujus namus, būti draugiškais vieni kitiems ir kaimynams.  Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis prisipažino ilgai galvojęs, kaip geriau ir gražiau vaikams įrengti naujuosius namus, kad čia jie jaustųsi jaukiai ir patogiai. Bendruomeninius vaikų globos namus pašventino Plungės Šventojo Jono Krikštytojo parapijos vikaras Andrius Bakstys.

„Labai tikiuosi, kad šiuose namuose vaikai pajaus šeimos šilumą, meilę ir artumą“, – kviesdama Plungės rajono savivaldybės merą Audrių Klišonį ir Savivaldybės administracijos direktorių Gintarą Bagužį perkirpti simbolinę įkurtuvių juostelę sakė O. Misiūnienė.

Pagal Plungės ir Rietavo laikraščio „Žemaitis“ bei Plungės rajono savivaldybės informaciją