Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Projekte „Mums pakeliui“ – apie tai, kas mus jungia, o ne skiria

Ilgamečio socialinės atsakomybės projekto „Draugystė veža“ komanda kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei kitais partneriais šią vasarą organizavo projektą „Mums pakeliui“. Jo tikslas – mažinti neįgalių žmonių socialinę atskirtį, palengvinti jų integraciją į visuomenę.

Projekto „Mums pakeliui“ dalyviai. „Draugystė veža“ vaizdo reportažo stopkadras.

Projekto dalyviai liepos mėnesį per 21 dieną įveikė 500 km piligrimų kelią „Camino Lituano“, besidriekiantį per visą Lietuvą ir prisijungiantį prie Europos tarptautinio šv. Jokūbo kelių tinklo.

Kelias suskirstytas į vidutiniškai 25 km dienos atkarpas – iš viso 21 etapą nuo Žagarės (Latvijos – Lietuvos valstybinės sienos) iki Seinų (Lietuvos – Lenkijos valstybinės sienos).

Pagrindiniais kelionės herojais tapo įvairias negalias turintys žmonės, jų draugai, globėjai, socialiniai darbuotojai. Prie jų jungėsi vietos bendruomenių dalyviai su negalia ir be jos, vietiniai šviesuoliai, garsūs žmonės, kurie keliavo tiek, kiek galėjo ir norėjo. Kelionėje svarbiausia – mokytis priimti, suprasti ir palaikyti vienam kitą.

Prie iniciatyvos „Mums pakeliui“ prisijungė ir tauragiškis Edvardas Gasinskas, besinaudojantis apsaugoto būsto paslauga. Pasak organizatorių, Edvardas į žygį atvyko sukaupęs daug padėkos žodžių. Kai „Draugystė veža“ komanda prieš gerus metus lankėsi Tauragėje, Edvardas pasidalijo savo svajone surengti asmeninę savo tapybos darbų parodą.

Apsaugoto būsto gyventojas Edvardas Gasinskas.
„Draugystė veža“ vaizdo reportažo stopkadras.

E. Gasinsko teigimu, jam buvo sunku įgyvendinti savo svajonę, nes į psichosocialinę negalią turinčius ir grupiniuose gyvenimo namuose gyvenančius žmones visuomenė žvelgia vis dar labai nepatikliai.

„Pradžioje aš negalėjau patikėti, kad yra tokių gerų žmonių. „Draugystė veža“ – tai yra tas projektas, kuris manimi susidomėjo, patikėjo, davė impulsą. Po to prisidėjo ir Tauragės meras, ir „Šaltinio“ progimnazijos direktorė ir kiti nuostabūs žmonės. Iki tol mano gyvenimas vis ritosi, aš jau buvau praradęs viltį, kad turėsiu šansą parodyti, ką galiu. Įvyko savotiškas stebuklas“, – su dėkingumu kalbėjo tauragiškis.

Neseniai Edvardas gavo pirmąjį savo oficialų darbą – mokys negalią turinčius vaikus spalvų terapijos.

E. Gasinsko ir kitų pakeleivių pasakojimai – projekto „Draugystė veža“ vaizdo reportaže.

Institucinės globos pertvarkos inf.