Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Projekto dalyvė Marija: Džiaugiuosi kiekviena diena, matydama šalia savęs augančius vaikus

mamaGyvenimas, toks trapus, įvairiaspalvis. Vieniems jis dovanojantis tik džiaugsmą, artimųjų meilę, rūpestį, pagalbą. Kitiems – nesibaigiančių klausimų, nesusipratimų, nuolatinės  paieškos gerų žodžių, nuoširdžių žmonių  gyvenimo duotas kelias. Vienam juo eiti sunku ir sudėtinga.

Projekto dalyvei Marijai (vardas pakeistas) taip norėjosi pilnaverčio gyvenimo šeimoje. Sutiktas draugas ir jo šeima atrodė kaip laimėta loterija. Vienas po kito gimė vaikai.

Tačiau laime ir supratimu Marija džiaugėsi trumpai. Draugo išgėrinėjimai, barniai, skurdi buitis, vargas kyšojo iš kiekvieno kampo. Kentėjo sukandusi dantis, vardan šeimos, vardan vaikų. Pati  augusi vaikų namuose norėjo, kad jos vaikai jaustų tėčio ir mamos meilę, švelnų apkabinimą, mielą žodį, kurio jai trūko vaikystėje. Tačiau situacija tik blogėjo, pakelta  vis dažniau ranka prieš mamą vaikų akivaizdoje perpildė moters kantrybės taurę. Ji kreipėsi pagalbos į socialinius darbuotojus.

Jurbarko rajono savivaldybės sprendimu mamai ir jos dviem vaikams teikiama intensyvi krizių įveikimo pagalba VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ Eržvilko Motinos ir vaiko krizių centre. Čia ji gavo specialistų kompleksinę pagalbą.

Iš pradžių nepasitikinti nei vienu žmogumi, nesitikinti pagalbos, supratimo, Marija kas dieną keitėsi. Po mažą žingsnelį į pasitikėjimą, į savęs supratimą, būdama saugi dėl savęs ir savo vaikučių, ji stengiasi pradėti žengti savuoju gyvenimu keliu. Pradėjo tikėti savo jėgomis užauginti vaikus, atsipirkti neapgalvotai prarastą gyvenamąjį būstą, gyventi pilnavertį gyvenimą.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir ūkio subjektų grupė, veikianti pagal jungtinės veiklos sutartį: VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ (grupės atstovas) ir Šilalės rajono socialinių paslaugų namai, 2018 m. birželio 22 d. pasirašė paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartį Nr. 14 – 48.  Paslaugų tikslas – teikti socialinės priežiūros paslaugas besilaukiančioms moterims, kurios dėl įvairių priežasčių negali ar nepajėgia savarankiškai gyventi savo būste ar jo susirasti, motinoms su vaikais, neturinčioms pastovios gyvenamosios vietos, atsidūrusioms socialinės rizikos ar/ir krizinėje situacijoje, neturinčioms reikiamų motinystės įgūdžių savarankiškam gyvenimui. VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ Eržvilko Motinos ir vaiko krizių centre kompleksinė pagalba teikiama besilaukiančioms moterims ir motinoms, vienoms auginančioms vaiką/vaikus iki 3 metų amžiaus.

„Socialinių darbuotojų užsiėmimai, psichologo konsultacijos buvo tiek naudingi, kad kitaip pradėjau žiūrėti į sutiktus žmones, atsirado noras imtis problemų sprendimo, o ne pasyvaus žiūrėjimo į viską, – teigia Marija. – Džiaugiuosi, kad krizių centre yra vykdomi tokie projektai, kurie žmogui suteikia galimybę suprasti, kas gyvenime yra svarbiausia, vaikai neatskiriami nuo mamų ir gali augti kartu. Vykdomas projektas  iš tiesų turi didžiulę prasmę.“

Marija teigia: „Netikėjau, kad gali būti gerų, nuoširdžiai norinčių padėti žmonių, be išankstinio nusiteikimo, smerkimo, nuvertinimo. Pradedu tikėti savimi. Džiaugiuosi kiekviena diena, matydama šalia savęs augančius vaikus. Galvoju apie ateitį, kaip gyvensiu savo bute, dabar jau pradedu taupyti pinigus buto įsigijimui.“

VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ informacija