Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Projekto dalyvė: Pagalba, kurią gavau, leido grįžti į gyvenimo vėžias

motinysteRytojus yra mįslė, ir nė vienas nežinome, kas mūsų laukia. Kartais atsiduri pusiaukelėje, kai jautiesi tarsi žemė slysta iš po kojų, o vienatvės ir bejėgiškumo jausmas vargina. Gal smurtas artimoje aplinkoje, gal kitos gyvenimo bėdos, kurių nebepakeli. Taip nutiko ir vienai projekto dalyvių, pavadinkime ją Lina (vardas pakeistas), kuri dėl tam tikrų priežasčių su didžiausiu pasaulio turtu – dviem mažamečiais vaikais Šilalės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus sprendimu buvo apgyvendinta Šilalės rajono socialinių paslaugų namų krizių centre.

„Laikas, kurį  čia praleidau pralėkė  greitai. Patekusi čia pasijutau nebesanti vieniša. Supratau, kad manęs niekas nepasmerks, nenuteis ir nesityčios dėl to, ką padariau ar nepadariau. Pagalba, kurią aš čia gavau leido man grįžti į gyvenimo vėžias“, – sako viena projekto dalyvių Lina. Patekus į krizių centrą moteris ir jos vaikučiai gavo maksimalią kompleksinę pagalbą.

Socialiniai darbuotojai patarė, motyvavo, drąsino gyventi toliau. Čia vadovaujamasi pagarba kiekvienam žmogui ir jokio moralizavimo. Dirbanti profesionalių darbuotojų komanda savo empatiškumu ir tolerantišku požiūriu į asmenybę padeda žmogui atsakyti į svarbiausius klausimus ir vėl reabilituotis prasmingam gyvenimui.

„Psichologo konsultacijos ir grupiniai-terapiniai užsiėmimai buvo puiki galimybė susidėlioti, kas man gyvenime yra svarbiausia. Supratau, kad prasmę turi ir mano konservuoti agurkėliai, ir nuravėtas daržas ar sutvarkyti kambariai, paimtas už rankos vaikas ar apkabinimas“, – į gyvenimą kitomis akimis žiūrėdama sako Lina.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir ūkio subjektų grupė, veikianti pagal jungtinės veiklos sutartį: VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ (grupės atstovas) ir Šilalės rajono socialinių paslaugų namai, 2018 m. birželio 22 d. pasirašė paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartį Nr. 14-48.  Paslaugų tikslas – teikti socialinės priežiūros paslaugas besilaukiančioms moterims, kurios dėl įvairių priežasčių negali ar nepajėgia savarankiškai gyventi savo būste ar jo susirasti, motinoms su vaikais, neturinčioms pastovios gyvenamosios vietos, atsidūrusioms socialinės rizikos ar/ir krizinėje situacijoje, neturinčioms reikiamų motinystės įgūdžių savarankiškam gyvenimui. Paslaugos teikiamos vienoms motinoms auginančioms vaiką/vaikus iki 3 metų amžiaus(vienas ar daugiau vaikų gali būti vyresni).

 Nėra abejonės, kad projektas turi didžiulę prasmę, tad informuojame, kad Šilalės rajono socialinių paslaugų namuose  teikiamos  socialinės priežiūros paslaugos mamoms, kurių pajamos mažesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį, socialinės paslaugos ir socialinė priežiūra teikiama nemokamai (taip pat ir neturinčioms pajamų):

* Apgyvendinimo paslauga;                  

* Mamoms ir vaikams  teikiamos socialinio darbuotojo, jo padėjėjo, psichologo paslaugos;

* Maitinimo organizavimas, aprūpinimas būtiniausiais drabužiais ir avalyne tuo atveju, jei moteris neturi pajamų arba jos yra nepakankamos;

* Aprūpinimas kitu reikalingu inventoriumi bei būtiniausiomis higienos priemonėmis;

* Transporto paslaugos (esant poreikiui).

Mamoms su vaikais apgyvendinimo paslaugos laikotarpis suteikiamas pagal poreikį, t.y.: mėnesiui, dviems, ar ilgiau.

Paslaugos teikimas iki 2019 metų liepos 1 dienos gali būti  pratęstas iki 2019 metų lapkričio mėnesio.

Atsakinga už projekto vykdymą – Jovita Sabutienė, Šilalės rajono socialinių paslaugų namų socialinė darbuotoja, tel. nr. 861341258, (8-449) 51455, el. p. socialiniainamai@gmail.com.

Šilalės rajono socialinių paslaugų namų informacija