Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Projekto partneriai džiaugiasi bendradarbiavimu: supynė net 500 draugystės apyrankių

Draugystė būna visokia. Viena iš „Akvilos“ įkūrėjų Jolita Čilvinaitė džiaugiasi, kad Garliavoje įsikūrusių socialinių dirbtuvių lankytojai bendradarbiaudami su Valstybiniu Kauno dramos teatru supynė net 500 draugystės apyrankių – kiekvienam, sudalyvavusiam festivalio „Nerk į teatrą” renginyje „Draugystės žingsniai„. Juk draugauti ir nerti gali visi!

J. Čilvinaitė pasakoja, kad į jų organizaciją, kuri teikia ir dienos centro, ir socialinių dirbtuvių paslaugas, kreipėsi Valstybinio Kauno dramos teatro atstovė ir pasiūlė bendradarbiauti festivalyje „Nerk į teatrą“. 

„Tuo metu festivalis ieškojo bičiulių, kurie padėtų siekti užsibrėžto tikslo – didinti kultūros prieinamumą skirtingų specialiųjų poreikių ir negalių turintiems žmonėms, ugdyti toleranciją, supratingumą, o svarbiausia – įrodyti, kad, dirbdami kartu, mes galime nugalėti net ir stipriausias vandenyno audras“, – pirmuosius susitikimus prisimena pašnekovė.

Šių metų festivalio „Nerk į teatrą“ šūkis: „Nerti gali visi“ yra labai atviras – festivalio draugais tapo kelios panašios kaip jų organizacijos, kurios teikia paslaugas žmonėms su skirtinga negalia. 

„Ilgai nedvejoję nutarėme, kad šis projektas – pats tas mūsų socialinėms dirbtuvėms, kurios turi pajėgumus tokį kiekį – 500 vienetų – gaminių pagaminti, pritvirtinti etiketes, supakuoti per sąlyginai trumpą laiką“, –šypsosi moteris. 

Svarbiausia – noras ir geras planavimas

„Procese buvo labai svarbu geras planavimas, gamybos procesų projektavimas: kur ir kaip karpomi siūlai, kaip vyksta pynimas, kokia technologija užtvirtinami mazgai ir pan. Tuomet buvo mokymosi etapas – kiekvienas dirbtuvių dalyvis pabandė padirbti visose grandyse ir pagal savo gebėjimus atsirinko, kas jo širdžiai mieliausia. Taigi, natūraliai atsirado specializacijos: turėjome tobulus ir kruopščius lygių siūlų kirpėjus, turėjome gražių ir tvarkingų pynučių pynėjus, valdantys adatą – tvarkingai atlikdavo užbaigimą. 

Džiaugiamės, kad procese išryškėjo ir tam tikrų lyderystės apraiškų – kai kurie dalyviai perpratę procesą padėjo kolegoms tose vietose, kur jiems neaišku, dirbtuvių meistrė džiaugėsi, kad lyderiai netgi ją galėjo pavaduoti“, – didžiuodamasi kruopščiomis dalyvių rankomis ir sėkmingu rezultatu pasakoja projekto rinkodaros specialistė Jolita. 

Pasak jos, kiekybiniai rezultatai – pagamintos apyrankės – kasdien buvo fiksuojamos darbų planavimo lentoje, leido stebėti progresą taip pat aktyviai dalyvauti planuojant. 

Svarbiausia, projekto metu su meile pagamintos ir įpakuotos apyrankės, net 500 vienetų, savaitgalį buvo padovanotos festivalio „Nerk į teatrą“ svečiams ir lektoriams.

Socialinių dirbtuvių lankytojai – mokytojai

„Specialiame festivalio renginyje „Draugystės žingsniai“ dalyvavo ir „Akvila“ socialinių dirbtuvių atstovai, patys apyrankes išdalinome svečiams. O tie, kurie norėjo išmokti pinti, sulaukė socialinių dirbtuvių dalyvių pagalbos ir patarimų, bei pasigamino savo mėgstamos spalvos apyrankę“, – šypsosi pašnekovė. 

Jolita sako, kad šio projekto metu gimusi draugystė tęsis ir toliau. Projektu metu uždirbtas lėšas socialinių dirbtuvių dalyviai panoro iškeisti į teatro bilietus, nes karantino metu visi pasiilgę pramogų. Teatras jiems padovanojo edukacinį teatralinį užsiėmimą.

Foto – „Akvila” socialinių dirbtuvių

Tekstas – Institucinės globos pertvarkos