Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

RADVILIŠKYJE PRADEDAMA TEIKTI NAUJA – APSAUGOTO BŪSTO – PASLAUGA SUAUGUSIEMS ASMENIMS, TURINTIEMS PROTO IR/AR PSICHINĘ KOMPLEKSINĘ NEGALIĄ

pexels-photo-4058220Radviliškio rajono savivaldybėje pradedama teikti nauja projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ paslauga – apsaugoto būsto paslauga. Ji   skirta suaugusiems asmenims su proto ir/ar psichine kompleksine negalia, kuriems reikia pagalbos elgesio, sveikatos ir saugumo, savipriežiūros gyvenamoje aplinkoje, mobilumo, ryšio su išorine aplinka, finansų planavimo ir tvarkymo ir dienotvarkės srityse.

Šių paslaugų tikslas – sudaryti neįgaliesiems asmenims sąlygas savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą bendruomenėje, su pagalba palaikyti ir plėtoti turimus savarankiško gyvenimo įgūdžius siekiant visiško jų savarankiškumo. Su socialinio darbuotojo minimalia pagalba palaikomi ir įtvirtinami pageidaujami socialiniai ir kasdienio gyvenimo įgūdžiai suteiks galimybę paslaugas gaunantiems asmenims gerinti savo gyvenimo kokybę, tai sudarys sąlygas gyventi visiškai savarankiškai ir aktyviai dalyvauti bendruomenės gyvenime ir naudotis įvairiausiomis jiems tinkančiomis paslaugomis.

Šiomis paslaugomis kviečiami naudotis tie suaugę asmenys, kuriems pakanka įgūdžių, kompetencijos ir motyvacijos atlikti savęs apsitarnavimo ar kitokius veiksmus, tačiau dėl turimos negalios, patirto streso, ligos atkryčio šie gebėjimai yra sutrikę, todėl reikalinga nuolatinė stebėsena ir pagalba kasdieniame jų gyvenime.

Dėl apsaugoto būsto paslaugų gavimo, teikimo ar keitimo paslaugų gavėjas ar kitas padedantis priimti sprendimus asmuo gali teikti prašymą savivaldybės Socialinės paramos skyriui. Sprendimą dėl apsaugoto būsto paslaugų skyrimo, teikimo ir keitimo priima savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius.

Individualią informaciją teikia sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Radviliškio Viltis“ tarybos pirmininkė Danutė Janušauskienė, tel. 8 626 86 859, adresas – S. Daukanto g. 33, Radviliškyje.

Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ įgyvendinimo partneris yra sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Radviliškio Viltis“. Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės Nr. 08.4.1-ESFA-V-405 „Institucinės globos pertvarka“ projektų finansavimo sąlygų aprašą Nr. 3.

„Radviliškio naujienos“ inf.