Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

RASEINIUOSE ATIDARYTOS SOCIALINĖS DIRBTUVĖS

117238377-954408474986969-5928450619790736489-oPrieš keletą dienų Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro kiemelyje vyko graži socialinių dirbtuvių atidarymo šventė, kurioje dalyvavo įvairių institucijų, įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir visi tie, kurie neabejingi bendrystei.

Pasidžiaugti centro specialistų ir lankytojų pasiekimais, pasveikinti šios šventės proga taip pat atvyko Raseinių rajono savivaldybės vicemeras Kęstutis Užemeckas ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Irma Juknevičienė. Savivaldybės atstovai džiaugėsi, kad yra tokių iniciatyvų, kurios padeda neįgaliesiems atskleisti savo gebėjimus, skatina kūrybiškumą ir, žinoma, prisideda prie socialinės integracijos.

Renginio metu šventės svečiai turėjo galimybę apžiūrėti ir įsigyti jau daugiau nei dvejus mėnesius veikiančių socialinių dirbtuvių gaminamos produkcijos: daugkartinių naudojimo medžiaginių maišelių, odinių apyrankių, dekoruotų galvos lankelių, iš vilnos gaminamų kepurių, šalikų ir kt. Šventės akcentu tapo surengtas aukcionas, kurio metu trys komandos, sudarytos iš centro lankytojų tėvelių ir specialistų bei Savivaldybės atstovų pardavė sukurtas gėlių kompozicijas.

Prieš atidengiant socialinių dirbtuvių vainiką, centro direktorė Asta Stanaitienė pridūrė, kad šventėje trūksta šios idėjos sumanytojo, Savivaldybės mero Andriaus Bautronio, kuris siekė, kad būtų įkurtos socialinės dirbtuvės ir lankytojai turėtų galimybę realizuoti save ir aktyviau įsitraukti į socialinę, bendruomeninę veiklą.

Socialinės dirbtuvės, vykdomos pagal projektą „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“. Projektu siekiama didinti darbingo amžiaus asmenų su proto ir (arba) psichikos negalia, savarankiškumą ir taip įgalinti juos gyventi bendruomenėje pagal jų poreikį teikiant socialinių dirbtuvių paslaugas. Šiuo metu Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centre yra 24 lankytojai, 10 iš jų lanko socialinių dirbtuvių veiklas.