Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Rokiškėnas Alvydas: „Mūsų sąmonėje vis dar gajos stigmos“

kartuVaikų globos namai tuštėja, įkurtuves netrukus švęs pirmieji šeimyniniai nameliai Rokiškyje. Kauno gatvėje greitai apsigyvensiančiai aštuonių vaikų šeimynai baigiamos pritaikyti patalpos.

Rokiškėnas Alvydas, pavasarį radęs skelbimą, kad Obelių vaikų globos namai šeimynoms ieško namų, nedvejojo – tėvų namą išnuomojo penkeriems metams. Tuščias likęs namas atitiko ministerijos nuostatus vaikų būstui, tad nutarė pasitarnauti prasmingai idėjai. Rokiškėnas sudarė nuomos sutartį ir materialių turtų iš to sakė nesusikrausiąs, bet namai bus prižiūrimi ir gražiam tikslui naudojami.

Savo planą Alvydas aptarė su kaimynais, paaiškino, jog naujieji gyventojai nebus vieni ir kaimynams nekels problemų.

Anot rokiškėno, natūralu, jog kaimynų pasikeitimas kelia įvairių baimių dėl triukšmo. Ypač sužinojus, jog čia apsigyvens vaikų namų globotiniai: „Mūsų sąmonėje vis dar gajos stigmos, kad tokie vaikai gali būti problemiški. Bet kaimynas girtuoklis juk daug didesnė bėda nei pulkelis vaikų. Jie tikrai ne blogesni už šeimose augančius ir nebus palikti vieni. Dieną ir naktį juos prižiūrės suaugę auklėtojai. Prasidės mokslo metai, visokie būreliai, užsiėmimai. Vaikai į namus grįš tik vakare. O namuose – pamokų ir namų ruoša. Vasarą, manau, jie išvyks į stovyklas“, – apie tėvų būsto naujus gyventojus ir jų kaimynystę su Kauno gatvės senbuviais samprotavo Alvydas.

Pagal Aldonos Minkevičienės publikaciją „Vaikų globos namai tuštėja. Įkurtuves netrukus švęs pirmieji šeimyniniai nameliai Rokiškyje“ laikraštyje „Gimtasis Rokiškis“.