Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Šalčininkuose bendruomeniniuose vaikų globos namuose apsigyvenę vaikai jau turi planų

Atidarymas_1Šalčininkuose atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose šeimai artimoje aplinkoje, bendruomenės apsuptyje apsigyveno 6 vaikai nuo 10 iki 16 metų iš Šalčininkų vaikų globos namų.

„Naujuose namuose vaikai turi daugiau privatumo, yra labai entuziastingi, aktyviai tvarkosi, gamina, prižiūri naujus savo namus“, – sako vaikų globos namų direktorė Oksana Obločinska. Nors oficialus atidarymas įvyko penktadienį, vaikai čia gyvena jau nuo rugsėjo 1-osios.

„Džiaugiamės, kad kaimynai teigiamai priėmė naujakurius, atneša tai petražolių, tai obuolių, – pasakoja O. Oblačinska. – Niekas vaikams neatstos mamos ir tėčio, o šeimos namai visuomet bus mieliausi. Stengiamės, kad šiuose namuose būtų jiems šilta, saugu, jauku. Patys auklėtiniai jau turi planų ateinančiam pavasariui – šalia esančiame darže sodins salotas, ridikus, agurkus, pomidorus, o rudenį jau gaminsime uogienes ir konservuosime agurkus.“

Atminimui svečiams įteikę rankų darbo angelus vaikai neslėpė gerų emocijų: „Nuo keturių metų esu vaikų globos namuose. Jaučiuosi čia, kaip namuose, mano brolis taip pat čia gyvena. Patys sprendžiame, ką valgysime arba kuo užsiiminėsime”, – pasakoja viena iš auklėtinių.

Prieš keletą mėnesių Šalčininkų rajono savivaldybė įsigijo pirmąjį būstą, kuriame ir buvo įrengti bendruomeniniai vaikų globos namai. Atidarymo šventės metu Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič akcentavo, kad taip pat, kaip ir 1995 metais įsteigiant Šalčininkų Vaikų globos namus, taip ir dabar atidarant bendruomeninius vaikų globos namus, pagrindinė savivaldybės valdžios užduotis buvo ir lieka nuolatinėje ar laikinoje globoje esančio vaiko gyvenimo sąlygų, artimiausių šeimai, užtikrinimas.

Atidaryme taip pat dalyvavo mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič. Bendruomeninius namus pašventino Šalčininkų parapijos klebonas kunigas Vaclav Volodkovič.