Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Savo rankomis kuriamas namų jaukumas

Vilkaviskis_2Ketvirtadienį įkurtuvių į savo naujuosius namus pakvietė pirmųjų Vilkaviškyje Grupinio gyvenimo namų gyventojai. Dešimt Didvyžių socialinės globos namų gyventojų, turinčių psichikos ir proto negalią, jiems skirtame name Vilkaviškyje, bendruomenės apsuptyje, apsigyveno birželio pabaigoje.

Nuo pat pirmos apsigyvenimo dienos Grupinio gyvenimo namų gyventojai ir darbuotojai kibo į darbus: kūrė jaukumą gyvenamuosiuose kambariuose, tvarkė namų aplinką, pasisodino gėlių, šiltnamyje daržovių, susipažino su aplinka. Pagal savo gebėjimus ir pomėgius mokėsi atlikti įvairius buitinius darbus: vieni labiau rūpinosi šiltnamyje augančiomis daržovėmis, kiti stengėsi laiku nupjauti žolę, išravėti gėlynus, apsipirkti parduotuvėje, gaminti maistą ir atlikti kitus darbus.

Dar prieš persikraustymą ruoštasi naujam gyvenimo etapui – žmonės mokėsi, kaip galima savarankiškiau tvarkytis buitį, atlikti įvairius namų ruošos darbus, domėjosi, kokios galimybės turiningai leisti laisvalaikį mieste. Socialinių darbuotojų pagalba buvo ugdomi jų savarankiško gyvenimo ir socialiniai įgūdžiai, siekiant jų sėkmingos integracijos bendruomenėje.

Liepos 19 d. šventiškai nusiteikę grupinio gyvenimo namų gyventojai, darbuotojai jau laukė svečių.  Atvyko artimiausi kaimynai, Vilkaviškio rajono  meras Algirdas Neiberka, Vilkaviškio dekanato  dekanas prelatas Vytautas Gustaitis, Seimo nario Kęstučio Smirnovo atstovės, Vilkaviškio socialinės pagalbos centro direktorė Rita Mickuvienė, institucinės globos pertvarkos ekspertė Daiva Jermalienė, spaudos, televizijos atstovai ir kiti svečiai.

Šventės pradžioje Didvyžių socialinės globos namų direktorius Rimvydas Žiemys pasveikino naujakurius, linkėdamas jiems geros sveikatos, sutarimo, gražaus bendravimo su kaimynais, dėkojo darbuotojams už jaukiai įrengtą gyvenamąjį namą, suburtą darnų darbuotojų kolektyvą.

Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka pasveikino naujakurius ir, įteikdamas didelę pintinę saldumynų, pasidžiaugė, kad jie taip šauniai, šeimininkiškai tvarkosi.

Dekanas Vytautas Gustaitis, palinkėjo gyventojams geros sveikatos, gerų kaimyniškų santykių, pašventino namus, gyvenamuosius kambarius, padovanojo kiekvienam po rožinį bei visus vasariškai pavaišino ledais.

Rajoninio laikraščio „Santaka“ redaktorė Dangyra Apanavičienė sveikino laikraščio redakcijos vardu bei pakvietė gyventojus apsilankyti redakcijoje ir pasiimti rajoninį laikraštį, o kaimynų vardu pastebėjo, kad gyventojai gražiai tvarkosi aplinką, draugiškai sugyvena ir padovanojo pintinėlę šilauogių iš savo sodo.

Vilkaviskis_1Socialinės pagalbos centro direktorė Rita Mickuvienė pasidžiaugė  Lietuvoje vykstančiais pokyčiais neįgalių žmonių atžvilgiu, atsirandančiomis naujomis bendruomeninėmis paslaugomis, o gyventojams palinkėjo kuo savarankiškesnio gyvenimo naujuose namuose ir pakvietė bendradarbiauti.

Kiti svečiai taip pat sveikino naujakurius, išsakė pačius nuoširdžiausius linkėjimus, kvietė įsilieti į Vilkaviškio miesto bendruomenės veiklą, globos namų gyventojų saviveiklos kolektyvas „Vilties spindulys“ susirinkusius pasveikino ir pradžiugino savo dainomis.

Grupinio gyvenimo namų gyventojai svečiams aprodė patalpas, gražiai sutvarkytą kiemą, jų pačių pasodintas gėles, šiltnamyje nokstančius pomidorus, svečius vaišino savo keptu obuolių pyragu.