Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Sėkmės istorija: slystančiam gyvenimui Lina suteikė prasmę

Anot V. Mitkienės, merginos pastangos ir noras buvo tokie dideli, kad jų negalėjai nepastebėti.

Nedrąsią, pasimetusią ir gyvenimu nusivylusią merginą kiekvieną rytą iki ,,Telšių atiduotuvės“ palydėdavo moteris. Tai buvo Linos mama, kuri net nenutuokė, kad tie maži ir nedrąsūs žingsneliai virs žingsniais ir pakeis Linos gyvenimą…

Su Žemaitijos žmonių su psichikos negalia klubo „Telšių atjauta“ įdarbinimo su pagalba specialiste Virginija Mitkiene kalbamės apie jos pažintį su Lina ir apie tai, kaip ši pažintis virto tikra sėkmės istorija.

„Lina turėjo negalią ir pragyveno tik iš neįgalumo pensijos, kuri buvo nedidelė. Mergina dirbti norėjo, bet  darbą susirasti buvo sunku. Tam darė įtaką ir slogi namų aplinka: alkoholis, nusivylimas, net mintys apie savižudybę, nusiteikimas prieš vaistų vartojimą, nesutvarkyta buitis. Mergina ne kartą sakė, kad „gyvenimas slysta iš po kojų“. Nepaisant to, Lina turėjo tikslą – norėjo susirasti darbą, susitvarkyti buitį ir, savaime aišku, gyventi gerokai savarankiškiau“, – pasakoja pašnekovė.

Anot V. Mitkienės, Linos pastangos ir noras buvo tokie dideli, kad jų negalėjai nepastebėti. O tuo pačiu ir visi specialistai, kurie supo Liną, norėjo jai padėti.

Iš mamos sužinojusi apie ,,Telšių atiduotuvę“, ji susidomėjo ir pradėjo ten savanoriauti. Tas darbas jai patiko: juk savanoriaudama galėjo pasirinkti patinkančių rūbelių ir kitų reikalingų daiktų, gauti maisto paketus.

V. Mitkienė pasakoja, kad pastebimai augo ir Linos pasitikėjimas klubu ,,Telšių atjauta“, o tai buvo svarbiausia.

„Kai Lina sužinojo, kad esame vieni iš partnerių projekte ,,Nuo globos – link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“, bei teikiame įdarbinimo su pagalba paslaugą, Lina viena pirmųjų panoro sudalyvauti šiame projekte. Nesistebiu, juk tai būtent jai – Lina labai norėjo susirasti darbą“, – šypteli specialistė.  

Kaip projekto dalyvė, Lina nepastebėta neliko. 2021 metų pabaigoje vyko atranka UAB ,,Limeza“ valytojos pareigoms užimti. Buvo pasirinkta būtent Liną įdarbinti UAB ,,Limeza“ – ji Telšiuose prekybos centre ,,Moki veži“ įsidarbino valytoja. Šis darbas merginai patiko.

„Iš pradžių Linai gal ir nebuvo viskas itin lengva, nes trūko tam tikrų darbinių įgūdžių. Pavyzdžiui, buvo sunku bendrauti su bendradarbiais, bet jos noras, pasiryžimas bei pasitikėjimas manimi, kaip įdarbinimo su pagalba specialiste, padrąsinimai, nuolatiniai pokalbiai, nuoširdus bendravimas, jai po truputį padėjo sustiprėti, pasitikėti savimi“, – prisimena V. Mitkienė.

Kai Lina ėmė pasitikėti ne tik savimi, bet ir aplinkiniais, daug kas tapo paprasčiau. O kur dar jos nuoširdžios pastangos patikėtą darbą atlikti sąžiningai, tvarkingai.

„Matyt, tai ir buvo viena iš priežasčių, kodėl Lina neliko nepastebėta UAB ,,Limeza“ ir UAB ,,Moki veži“ vadovių, – iš jų gaudavo tik pagyrimus, ja džiaugėsi ir kolektyvas. Matant merginos pastangas ir siekiant dar labiau jai padėti, Telšių samariečių skyrius suteikė beprocentinį kreditą buities pagerinimui“, – pasakoja pašnekovė. – Padėjome Linai nusipirkti reikalingus baldus, susitvarkyti buitį“.

Ta sėkmė irgi viena nevaikšto. Ėmusi labiau pasitikėti savimi ir norėdama atsitiesti, Lina kreipėsi į Žemaitijos psichikos centro dirbantį psichiatrą, kuris parinko jai tinkamus vaistus. Tuo pat metu iš merginos gyvenimo pasitraukė ir piktnaudžiavimas alkoholiu.

Virginija Mitkienė pasakoja, kad dabar Linos gyvenimas eina tik geryn ir įgavo prasmę: „Dabar ji visada patenkinta, nuolat su šypsena, komunikabili. Įveikti iššūkiai pakeitė jos gyvenimą, o didelis noras ir tikėjimas bei pasitikėjimas organizacijų vadovais bei darbuotojais davė didelę naudą. Kaip pajuokaujame su Lina, džiugu, kad ši istorija yra apie tai, kaip pašalpos gavėja tapo mokesčių mokėtoja“.

NUOTRAUKA: V. Mitkienės asm. archyvo nuotr.

TEKSTAS: Institucinės globos pertvarkos.