Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

SIC SOCIALINĖS DIRBTUVĖS BENDRADARBIAUS SU KURTUVĖNŲ REGIONINIU PARKU

Šiauliuose įsikūrusios VšĮ Socialinių inovacijų centro (SIC) socialinės dirbtuvės pavasarį sutinka dalydamosi džiugiomis naujienomis po 4 darbo per nuotolį mėnesių lankytojos pagaliau sugrįžo į dirbtuves. Be to, SIC socialinės dirbtuvės pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kurtuvėnų regioninio parko direkcija, tad jau greitai dirbtuvių gaminių bus galima įsigyti ne tik internetu ar atvykus į dirbtuves, bet ir apsilankius Kurtuvėnų regioniniame parke.

Kurtuvėnų regioninio parko archyvo nuotr.

Regioninio parko direkcija praėjusį rudenį skelbė ieškanti kūrėjų, menininkų, kurių kuriami produktai galėtų atspindėti parko veiklą. SIC socialinių dirbtuvių rinkodaros specialistė Aistė Dailidonytė sako, kad perskaičius skelbimą kilo idėja pasiūlyti socialinių dirbtuvių dalyvių gaminius.

Bendrauti su Kurtuvėnų regioninio parko direkcija pradėjome spalio mėnesį, o šių metų vasarį pasirašėme bendradarbiavimo sutartį“, – džiaugiasi Aistė.

Ieškojome partnerių, galinčių pasiūlyti originalių rankų darbo gaminių, kurie būtų patrauklūs turistams ir vietiniams lankytojams, ieškantiems ne nusibodusių masinės gamybos suvenyrų, o unikalios vietinės produkcijos, – pasakoja Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos lankytojų centro administratorė Smiltė Preimantaitė. – Tikimės, kad bendradarbiaudami su SIC socialinių dirbtuvių komanda sukursime ką nors gražaus ir tikro.“

Smiltė sako, kad gegužės mėnesį prasidėjus turistiniam sezonui Kurtuvėnų regioninio parko direkcija kvies SIC socialinių dirbtuvių komandą apsilankyti regioniniame parke ir susipažinti gyvai: „Bus smagu susipažinti, pabendrauti. Aprodysime mūsų teritoriją, supažindinsime su veikla, socialinių dirbtuvių dalyvės galės išmėginti hipoterapijos veiklas. Neturime jokių su negalia stereotipų ar baimių. Įgyvendiname ne vieną projektą, kuriame dalyvauja negalią turintys žmonės, jie dažnai pas mus lankosi, ypač mėgsta hipoterapiją. 

Aistė tikisi, kad vėliau socialinių dirbtuvių dalyvės galės prisidėti prie Kurtuvėnų regioninio parko veiklos, padės dirbti kasdienius darbus, įgis naujų darbo įgūdžių. „Nekantraujame pradėti gražią draugystę su Kurtuvėnų regioniniu parku“, – sako A. Dailidonytė.

SIC socialinių dirbtuvių archyvo nuotr.

2020 metų birželio pradžioje įsikūrusių SIC socialinių dirbtuvių idėja remiasi „zero waste“ (be atliekų) filosofija: dirbtuvėse kuriami rankdarbiai gaminami daugiausiai naudojant ant­rines žaliavas. Dirbtuves lanko 12 moterų iš Šiaulių rajono Aukštelkės socialinės globos namų įkurtų grupinio gyvenimo namų. Šiuo projektu siekiama ne tik jo dalyves sėkmingai integruoti į darbo rinką, bet ir keisti visuomenės požiūrį į negalią turinčius žmones.

Institucinės globos pertvarkos inf.