Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Šilalės miesto šventėje – socialinė akcija „Vaiko globa – neįkainojama dovana”

DSC_0471Vasarai artėjant į pabaigą, kaip ir kasmet,  Šilalėje praėjusį savaitgalį vyko miesto šventė. Gyventojus ir  miesto  svečius pasitiko Šilalės rajono socialinių paslaugų namų ir savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus surengta  socialinė-informacinė akcija „Vaiko globa – neįkainojama dovana”. Tradiciniame renginyje socialinės darbuotojos drauge su Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistėmis pasitiko ir kalbino lankytojus, apie globą ir įvaikinimą dalino informacinę medžiagą.

Šilalės rajone šiuo metu globojami 132 vaikai, iš kurių 65 – šeimoje ir 67 vaikai – globos institucijose. Pasak savivaldybės vadovų ir specialistų, tokiomis akcijomis siekiama skatinti vaiko globą šeimoje ir šeimynoje, taip pat padrąsinti žmones, norinčius  įvaikinti likusius be tėvų globos vaikus.

Siekdama, kad kuo mažiau vaikų patektų į globos namus, Šilalės miesto savivaldybės administracija svarsto galimybę paruošti profesionalius globėjus, kurie galėtų  priimti vaikus laikinai globai. Artimiausiu metu planuojama įsigyti būstą, kuriame būtų  įkurti bendruomeniniai vaikų globos namai. Juose būtų sudarytos sąlygos vaikams augti  artimoje šeimai aplinkoje.