Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Skalvijos vaikų globos namų pertvarka skirta ne pastatų išsaugojimui

Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus kvietimu gegužės 8 dieną į Viešvilę atvykusios Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovės  viceministrė Vilma Augienė ir Šeimos ir bendruomenių departamento direktorė Daina Urbonaitienė susitiko su valstybės biudžetinės įstaigos  Skalvijos vaikų globos namų darbuotojais, kad aptartų numatomą valstybės biudžetinės įstaigos  Skalvijos vaikų globos namų reorganizaciją.

Viceministrė Vilma Augienė teigiamai įvertino Skalvijos vaikų globos namų vykdomą pertvarką, kurios metu  atskiruose pastatuose apgyvendintos 5 šeimynos ir taip vaikams sudarytos sąlygas gauti  kokybiškesnes gyvenimo ir lavinimosi sąlygas bendruomeninio tipo pastatuose.

„Šiuo metu jau rengiamas ir baigiamas derinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo projektas, kurį priėmus valstybės biudžetinė įstaiga  Skalvijos vaikų globos namai nuo 2019 metų sausio 1 d. bus perduoti Jurbarko rajono savivaldybei. Šios pertvarkos tikslas – teikti  kokybiškesnes paslaugas vaikams, kartu sudaryti sąlygas maksimaliai išsaugoti esamas darbo vietas, atsižvelgti į darbuotojų interesus“, – tardama įžanginius žodžius, akcentavo viceministrė Vilma Augienė ir pakvietė susirinkusius drąsiai užduoti klausimus, teikti siūlymus ir pasikeisti nuomonėmis.

Nemažai problemų buvo įvardinta dėl Viešųjų pirkimo įstatyme numatytų reikalavimų vykdymo, nes kai kurie iš jų riboja galimybes tenkinti individualius vaikų poreikius aprangai ir t.t. Viceministrė pažadėjo šias problemas išnagrinėti kartu su Viešųjų pirkimų tarnybos specialistais bei vadovais ir rasti tinkamesnius sprendimo būdus artimiausiu metu.

Klausimų buvo ne tik dėl būsimos pertvarkos ypatumų, bet ir dėl esamų darbo sąlygų – dėl didelio darbuotojų, aptarnaujančių šeimynose gyvenančius vaikus, darbo krūvio. Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė, išgirdusi apie pernelyg didelius darbo krūvius, tenkančius vienam darbuotojui, pripažino, kad vienos šeimynos poreikių tenkinimui 4,5 etato yra tikrai per mažai, turėtų būti 5, o tam tikrais atvejais ir 6 darbuotojai, nepriklausomai nuo bendro vaikų skaičiaus šeimynoje.

Nemažai klausimų viceministrė ir Jurbarko rajono savivaldybės meras sulaukė dėl būsimo atlyginimo už darbą,  kai įstaiga pereis savivaldybės žinion. Viceministrė patikino, kad būtent šiai problemai spręsti ir numatomas pereinamasis laikotarpis. Savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius patvirtino, kad viskas bus daroma atsižvelgiant į darbuotojų interesus, bus stengiamasi išlaikyti dabartinį darbo užmokesčio lygį. Daugiau konkrečių detalių turėtų paaiškėti derinant Vyriausybės nutarimo projektą ir jį priėmus.

Daugiau skaitykite: http://www.jurbarkas.lt/index.php?-2142824355