Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Socialinės dirbtuvės: darbai vyksta net dirbant iš namų

Šiaulių regione socialinių dirbtuvių paslaugą teikia 4 partneriai. Šiuo metu net 3 iš jų veiklą vykdo nuotoliniu būdu – dvejos įsikūrusios Šiaulių mieste ir vienos Joniškyje.  

Pirmieji, jau nuo spalio 1 d., atsiliepdami į Šiaulių miesto savivaldybės rekomendacijas, veiklas nuotoliniu būdu teikti pradėjo Všį „Motinos Teresės šeimų namai“.

„Jau rugsėjo mėnesį, suvokdami artėjančią pandemijos grėsmę su Šiaulių regiono Socialinių dirbtuvių partneriais organizavome susitikimus, siekiant aptarti galimybes Socialinių dirbtuvių veiklas organizuoti nuotoliniu būdu. Buvo peržiūrėti kiekvieno paslaugos gavėjo įgūdžiai bei galimybės dirbti savarankiškai ar teikiant minimalią pagalbą, parinktos individualizuotos veiklos.  Daug apie tai diskutuota su Socialinių dirbtuvių lankytojais, jiems buvo pristatomi paslaugos teikimo būdai, įsipareigojimai, ieškoma visiems priimtinų sprendimų. Buvo nuspręsta dirbtuvių veiklų palaikymui pasirinkti rankdarbius ir aplinkos tvarkymo darbus. Vėliau tapo aišku, kad įdėtas darbas pasiruošiant nenuėjo veltui, – tiek socialinių dirbtuvių darbuotojams, tiek paslaugos gavėjams, tai padėjo iki minimumo sumažinti netikėtumo faktorių ir išvengti didžiulio streso. Nors iš pradžių labai tikėtasi, kad į nuotolines veiklas išsiskirstome trumpam, tačiau šiandien dienai jau trečią kartą įstaigos vadovė pratęsia nuotolinio darbo terminus“, – sako Šiaulių regiono ekspertė Eglė Jurkutė.

Socialinių dirbtuvių klientai, pasirinkę veiklas vykdyti namuose, kartą per savaitę sulaukia į namus pristatomų užduočių bei medžiagų ir tuo pačiu atiduoda savo jau atliktus darbus. Kiekvieną dieną darbuotojai telefonu bendrauja su kiekvienu paslaugos gavėju suteikdami visą reikiamą pagalbą. O ta pagalba būna labai įvairi: vienam pradeda stigti motyvacijos veikti, kitas susiduria su rankdarbio kūrimo sunkumais, trečiam gyvybiškai reikalingas bendravimas su aplinkiniais…

Kadangi Šiaulių mieste nebuvo paskelbta griežtų karantino sąlygų, laikantis visų savivaldybės pateiktų rekomendacijų, yra organizuojami aplinkos tvarkymo darbai. Tai puiki ir pelninga veikla rudens laikotarpiu! Tačiau po truputį buvo pastebėta, kad sumažėjo aplinkos gerbūvio tvarkymo užsakymų, žmonės pradėjo baimintis bet kokių kontaktų, atšaukė jau ankščiau suderintus darbus.

„Džiugu, kad socialinių dirbtuvių darbuotojai atkakliai ieško naujų darbdavių kontaktų, o tai leidžia išbandyti ir atrasti naujas veiklas – butų bei namų valymą po remontų, daržų kasimą, krūmų rovimą ir pan. Artėja laikotarpis, kai aplinkos tvarkymo veiklų natūraliai pradės mažėti, tuomet laukia naujas iššūkis, tačiau  VšĮ „Teresės šeimų namų“ namų komanda jau dabar kuria planus ir žino, ką savo Socialinių dirbtuvių klientams pasiūlys artimiausiu metu, – dalijasi E. Jurkutė. – Lapkričio mėnesį dar tikimės gerų orų ir planuojame tęsti aplinkos tvarkymo darbus. Artėjant šventinam Kalėdų laikotarpiui jau dabar pradėti kurti eglutės žaisliukų pavyzdžiai, paslaugų gavėjai tuoj bandys juos atkartoti namuose. Tikimės, kad karantino laikotarpį  ištversime, nes optimizmo nestokoja Socialinių dirbtuvių darbuotojai“.