Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Socialinės dirbtuvės: nauji vėjai bendruomenės gyvenime

Socialinėse dirbtuvėse kuriami gaminiai išpopuliarėjo tarp pirkėjų ir Vievyje, ir kituose miestuose.

Įsibėgėjęs pavasaris maloniai šypsosi ir Vievio buitinių paslaugų centro socialinių dirbtuvių dalyviams. Socialinė darbuotoja Vita Bisikirskienė džiaugiasi: po kelių mėnesių dirbtuvės minės dvejų metų jubiliejų. Per beveik dvejus metus centro komandai teko susidurti su įvairiais išbandymais ir krizėmis, bet nesklandumai sėkmingai įveikti, o socialinių dirbtuvių dalyvių gaminiai rado kelią pas pirkėjus.

Atskleidžia geriausias savybes

Socialinėse dirbtuvėse Vievio buitinių paslaugų centre kiekvieną darbo dieną pluša 10 žmonių su intelekto negalia. Mokytis naujų dalykų ir tobulinti įgūdžius jiems padeda specialistų komanda. V. Bisikirskienė sako, kad socialinės dirbtuvės pakeitė šių 10 žmonių gyvenimus: čia jie įgijo pasitikėjimo savimi, pradėjo pasitikėti aplinkiniais, susibičiuliavo su  vietos bendruomene.

Pašnekovė pabrėžia, kad bene svarbiausia socialinėse dirbtuvėse yra tai, jog kiekvienas čia priimamas toks, koks yra, – tai žmonėms leidžia atskleisti geriausias savo savybes, drąsiai dalytis patirtimi su kitais.

„Dirbtuvėse siekiame rasti kiekvieno dalyvio stipriąsias puses, o tuomet padedame jas ugdyti, pasitelkti jas kūrybiniame ir darbiniame procesuose, – sako V. Bisikirskienė. – Lankytojams nuolat pabrėžiame, kad jie yra stiprūs, gabūs ir svarbūs.“

Gamina paklausius gaminius

Vievio buitinių paslaugų centro pagrindinė veikla – teikti pramoninio skalbimo paslaugą. Paslauga, planuojama, startuos už kelių mėnesių, ji bus teikiama Elektrėnų savivaldybės įstaigoms ir organizacijoms. Paslaugą teiks socialinių dirbtuvių dalyviai.

Kol vyksta paruošiamieji darbai, socialinių dirbtuvių dalyviai nesėdi rankų sudėję: kuria rankdarbius, skirtus dekoruoti buitį, mezga įvairių raštų merino vilnos kojines bei pirštines suaugusiems, neria tapukus ir kojinytes vaikams.

„Dirbtuvių dalyvių mezginiai sulaukė palankių vertinimų, tapo paklausūs dėl raštų kokybės ir įvairovės. Žiemą mezginiai ypatingai paklausūs, todėl tenka mobilizuoti mezgėjų pajėgas, norint įvykdyti visus užsakymus“, – šypsosi V. Bisikirskienė.

Populiarumo sulaukė ir iš akmens karoliukų gaminamos akinių virvelės. Nemažai šių virvelių iškeliavo į įvairias Lietuvos vietas. Pirkėjai noriai perka ir čia gaminamus įvairiaspalvius kvapnius muiliukus.

Darbavosi ir per karantiną

„Klientai mus vertina už lankstumą prisitaikant prie besikeičiančių aplinkybių ir lojalumą, už kruopščiai vykdomus užsakymus ir sutartų įsipareigojimų laikymąsi“, – džiaugiasi V. Bisikirskienė pasakodama, kad socialinės dirbtuvės veiklos nenutraukė ir per karantiną.

Vievio buitinių paslaugų centras buvo pasirašęs paslaugų teikimo sutartį su Vievio daugiabučio savininkais ir kartą per savaitę socialinė darbuotoja su 3 lankytojais vykdavo tvarkyti daugiabučio laiptines, tvarkyti aplinką.

Socialinių dirbtuvių komanda sumanė gaminti inkilus paukščiams. Lankytojams buvo parūpinti reikalingi įrankiai ir medžiagos, užimtumo specialistė A. Slavinskaitė paruošė techninę informaciją, kad laikantis socialinės distancijos ir kitų saugumo reikalavimų, darbas galėtų vykti dirbtuvių patalpose. Inkilais prekiavo patys ir elektroninėje parduotuvėje.

„Po beveik dvejų metų veiklos galiu drąsiai sakyti, kad socialinės dirbtuvės ne tik pakeitė dalyvių gyvenimus, bet ir įnešė naujų vėjų į bendruomenės gyvenimą“, – įsitikinusi socialinė darbuotoja V. Bisikirskienė.

NUOTRAUKA: Vievio buitinių paslaugų centro archyvo nuotr.

TEKSTAS: Institucinės globos pertvarkos.