Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Socialinės dirbtuvės: naujos galimybės asmenims su negalia

Marijampolėje socialinių dirbtuvių veikla startavo vasarą. VšĮ senjorų ir neįgaliųjų dienos centras ,,Židinys“ praplėtė teikiamų socialinių paslaugų spektrą ir dalyvauja projekte „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra”, – įkūrė socialines dirbtuves, kurių tikslas ugdyti ir palaikyti proto ir (ar) psichikos negalią turinčių asmenų, gaunančių socialinės globos paslaugas pertvarkomose socialinės globos įstaigose, darbinius įgūdžius.

Šiuo metu socialinių dirbtuvių, kuriose veikia ir senjorų ir neįgaliųjų dienos centras, veikloje dalyvauja 13 asmenų, turinčių psichikos ir (ar) proto negalią, gyvenančių socialinės globos institucijoje.

Žmonės su negalia socialinėse dirbtuvėse lavina darbinius įgūdžius, pamažu mokosi atskleisti savo gebėjimus, bendrauti darbinėje aplinkoje, įsitraukti į socialinį gyvenimą bei pasijusti reikalingi visuomenei.

Tikimasi, kad kai kuriems socialinių dirbtuvių lankytojams veikla projekto metu taps pradžia įsiliejant į darbo rinką. Dalyvaujantys socialinių dirbtuvių veikloje mokosi realizuoti save, atskleisti savo gebėjimus, pasijusti reikalingi visuomenei, todėl norisi tikėti, kad ir įmonės bus socialiai orientuotos ir bendradarbiaus vystant neįgaliųjų integraciją, pasikeis visuomenės požiūris į asmenis su negalia ir prie šios veiklos prisidės įstaigos bei organizacijos.

Pradėtos veiklos tęstinumas numatytas vykdant Marijampolės savivaldybė įgyvendinamą projektą „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų asmenims su proto ir psichikos negalia plėtra Marijampolės regione“.

Marijampolėje pradėjusio veikti centro šiuo metu vykdomos veiklos sritys – suvenyrų (knygų skirtukų, papuošalų ir kt.) gamyba ir siuvimo paslaugos. Socialinių dirbtuvių veiklą organizuoja ir  padeda atlikti darbus mokymo meistras, socialinis darbuotojas, jo padėjėjas. Sukurtų produktų pristatymu užsiims rinkodaros vadybininkas, kuris turės tuos gaminius reklamuoti ir  ieškos galimybių parduoti. Organizacija vis dar tiria galimų paslaugų ir produkcijos poreikį, ieško galimų vartotojų, nori būti naudingais ir aktyviais paslaugų teikėjais ar tapti kokios įmonės gamybos proceso  pagalbininkais.