Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Socialinėse dirbtuvėse sukurti vienetiniai gaminiai – ir „Lietuvos pašto“ skyriuose

Rankdarbių skrynia – Marijampolės senjorų ir neįgaliųjų dienos centro „Židinys“ socialinės dirbtuvės. Čia žmonės, turintys psichosocialinę negalią, įsitraukia į įvairias socialinių dirbtuvių veiklas ir mokosi dirbti atviroje darbo rinkoje.

„Birželio mėnesį „Lietuvos paštas“ paskelbė kvietimą nevyriausybinėms organizacijoms, kuriuo kvietė prekiauti savo gaminiais „Lietuvos pašto“ skyriuose. Apsidžiaugėme ir nusprendėme kvietimą priimti, nes pašto paslaugomis naudojasi labai didelė dalis mūsų šalies žmonių“, – prisimena „Rankdarbių skrynios“ darbuotojos.

Šio projekto tikslas – kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie nevyriausybinių organizacijų gaminius, jų misiją, idėjas ir tikslus, pagamintą produkciją, kurią žmonės su negalia ar senjorai gamina su meile, atsidavimu ir tai tampa jų gyvenimo dalimi bei kasdienybe.

Deja, anksčiau didelė dalis gaminių taip ir gali užsigulėdavo lentynose, spintelėse, taip ir neišvydę nei prekybos salių bei lentynų, nei visuomenės dėmesio ir susidomėjimo.

„Buvome atrinkti ir spalio mėnesį pasirašėme sutartį su „Lietuvos paštu“ ir Marijampolės senjorų ir neįgaliųjų dienos centru „Židinys” bei dirbtuvėmis „Rankdarbių skrynia“ dėl nertų suvenyrų prekybos Lietuvos pašto skyriuose. Mums tai būdas paskelbti savo norimą socialinę žinutę visuomenei. Kas įsigys prekes, prisidės prie mūsų vykdomos veiklos ir misijos. Taip pat tai būdas sugeneruoti pajamas“, – sako „Rankdarbių skrynios“ darbuotojos.

Pavyzdžiui, šią savaitę 25 vnt. rankų darbo nertų suvenyrų iškeliavo į „Lietuvos pašto“ skyrių, iš kurio jie bus paskirstomi po kitus filialus.

Darbai ir toliau vyksta. Socialinių dirbtuvių „Rankdarbių skrynia“ lankytoja Aušra, kurios didelė aistra – mezgimas, su dideliu entuziazmu pati analizuoja nertų suvenyrų schemas, jas perskaito, įsigilina ir išmezga. Aušra – pareiginga ir stropi lankytoja, labai atsakingai žiūrinti į savo darbą. Su dideliu noru lanko dirbtuves, bendrauja su kolektyvu, imli ir gabi patikėtiems darbams. Nemažai jos nertų suvenyrų jau yra parduoti mugėse, keletas iškeliavę į užsienį.

TEKSTAS: Pertvarka.lt

NUOTRAUKOS: „Rankdarbių skrynia” archyvas