Socialinių dirbtuvių paslauga gali būti teikiama ir nuotoliniu būdu
Šiuo laikotarpiu, kai koronavirusas plinta ir reikia laikytis didelių socialinių atstumų, vengti susibūrimų, socialinių dirbtuvių veikla saugiai persikėlė į nuotolinį darbą. Šią praktiką jau taiko didelė dalis visoje Lietuvoje veikiančių socialinių dirbtuvių, prie jų jungiasi ir likusios. Saugokime vieni kitus!
„Štai, pavyzdžiui, VšĮ Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centras jau nuo rugsėjo socialinių dirbtuvių veiklą organizuoja nuotoliniu būdu. Vieną dieną per savaitę dalis socialinių dirbtuvių paslaugų gavėjų dirba kontaktiniu būdu – tvarko kapines. Kitomis dienomis socialinė darbuotoja išvažioja priemones paslaugų gavėjams į namus, o vėliau socialinio darbuotojo padėjėja, užimtumo specialistė bendrauja su negalią turinčiais asmenimis telefonu, per Messenger programėlę: papasakoja, paaiškina, ką turi pagaminti, kaip atlikti darbą. Pagamintas prekes surenka socialinė darbuotoja”, – pasakoja Pertvarkos ekspertė Vida Lukamskienė.
Vilkaviškio rajono Kybartų socialinių paslaugų centras, vykdantis socialinių dirbtuvių veiklą, reaguodamas į susidariusią situaciją nuo spalio pabaigos taip pat dirba nuotoliniu būdu. „Socialinių dirbtuvių lankytojai aprūpinami džiovyklėmis, pjaustyklėmis ir kitomis darbo priemonėmis. Jie ruošia ir džiovina vaisius, daržoves ir jų sėklas. Darbui priemones perdavė ir paruoštą produkciją surinks darbuotojai, nekontaktuodami su lankytojais kartą per savaitę”, – sako Pertvarkos ekspertė Marijona Janavičienė.
Socialinės dirbtuvės – šansas nerandantiems darbo laisvojoje darbo rinkoje
„Tenka pripažinti, jog ne visiems žmonėms su proto ar psichikos negalia pavyksta rasti jiems tinkantį ir patinkantį darbą laisvojoje darbo rinkoje. Socialinės dirbtuvės yra būtent žmonių su proto ar psichikos negalia užimtumą skatinanti ir darbinius įgūdžius ugdanti paslauga. Tai paslauga žmonėms, kuriems dėl savo negalios sunku rasti darbą laisvoje darbo rinkoje“, – sako institucinės globos pertvarkos koordinuojantis ekspertas Gytis Baltrūnas.
Anot jo, socialinių dirbtuvių paskirtis – didinti žmonių įsidarbinimo atviroje darbo rinkoje galimybes, ugdyti, lavinti ir palaikyti bendruosius ir specialiuosius darbinius įgūdžius, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas, nukreiptas į konkrečios prekės (produkto) gamybą ir (ar) paslaugos atlikimą.
Paslauga teikiama žmonėms nuo 18 metų, kurie dėl tam tikrų negalios sąlygotų priežasčių negali įsidarbinti laisvojoje darbo rinkoje ar pasinaudoti įdarbinimo su pagalba paslauga.