Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

SOCIALINIŲ DIRBTUVIŲ PRODUKCIJA KURIAMA REMIANTIS ZERO WASTE FILOSOFIJA

Socialinių inovacijų centras, įsikūręs Šiauliuose, organizuoja socialinių dirbtuvių veiklą, kuriose kasdien dirba proto ar psichikos negalią turintys žmonės. Čia neįgalieji su specialistų pagalba įgyja darbinius įgūdžius, atlikdami realias darbo užduotis. Taip didėja jų galimybės įsidarbinti atviroje darbo rinkoje.​

Šiuo metu čia paslaugos teikiamos 12 Aukštelkės socialinės globos namų grupinio gyvenimo namų, įsikūrusių Kelmėje, gyventojams.

„Mūsų istorija dar tik prasidėjo, – sako socialinių dirbtuvių darbuotojai. – Veiklą pradėjome šių metų birželį, todėl esame dar labai jauni. Tačiau siekiame šuoliais įsilieti į veiklą, kuri mus vienija idėjomis“.

​SIC socialinės dirbtuvės – tai projekto ,,Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra” dalis, kurio tikslas – didinti darbingo amžiaus asmenų su proto ir (arba) psichikos negalia savarankiškumą ir taip įgalinti juos gyventi bendruomenėje pagal jų poreikį.

Nuo idėjos iki praktikos

„Mūsų veikla inovatyvi tuo, kad visa produkcija orientuota į zero waste filosofiją. Mums svarbu prikelti panaudotus nebenaudojamus daiktus antram gyvenimui. Tai mūsų pagrindinė misija, – sako socialinių dirbtuvių darbuotojai. – Šiuo metu kuriame gaminius iš tekstilės ir siūlų. Visi gaminiai siuvami, rišami ir audžiami iš padėvėtų drabužių, patalynės ir kitų medžiagos atraižų. Tad būsime dėkingi visiems, kurie mums atneš nebedėvimų drabužių. Mūsų tikslas – sumažinti vartojimą, panaudoti dar kartą, perdirbti (angl. reduce, reuse, recycle) – tai pagrindiniai „Zero waste“ principai, kuriuos paprasta pritaikyti ir kasdienybėje“. 

Rėmėjai – klientai

​Pasak socialinių dirbtuvių darbuotojų, pagrindiniai jų rėmėjai, tai klientai, kurie nebenaudojamas medžiagas, drabužius dovanoja SIC socialinėms dirbtuvėms.  Visi gaminiai kuriami iš antrinių, perdirbtų, panaudotų žaliavų. Tinka tik natūralūs siūlai ar audiniai: linas, vilna, medvilnė, šilkas, kuriuos lengva perdirbti.

Augina ir šviečia vartotojus 

​„Mes manome, kad šiuolaikiniame gyvenimo tempe svarbu pasitelkti sąmoningumą ir būti sąmoningu vartotoju. Skatiname savo klientus prieš perkant pagalvoti, ar to tikrai reikia,“ – sako socialinių dirbtuvių atstovai. 

Rugsėjo 11 d. paskelbta atvirų durų diena. SIC socialinės dirbtuvės laukia savivaldybės atstovų, neįgalius asmenis vienijančių bendrijų narių ir kitų besidominčių Ežero g. 8-122, Šiauliai nuo 10:00 iki 12:00 val.