Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Startuos bandomoji įdarbinimo su pagalba paslauga žmonėms, turintiems proto ar psichikos negalią

darbasŠiandien pasirašyta įdarbinimo su pagalba paslaugos asmenims, turintiems proto ar (ir) psichikos negalią, sutartis su UAB „Inlinen“. Paslauga bus teikiama Vilniaus ir Kauno regionuose darbingo amžiaus žmonėms, kurie nori ir gali dirbti atviroje darbo rinkoje, tačiau dėl tam tikrų priežasčių negali rasti darbo ir (ar) įsitvirtinti atviroje darbo rinkoje.

Kaip pastebi institucinės globos pertvarkos ekspertai, dauguma žmonių, turinčių psichikos ir (ar) proto negalią, norėtų dirbti, tačiau dėl neigiamo visuomenės požiūrio, negalios specifikos ar nepritaikytos aplinkos ir darbo sąlygų, darbą iš jų turi labai mažai. Tokia padėtis daro didžiulį poveikį visuomenei bei kiekvienam negalią turinčiam asmeniškai. Pragyvenimo šaltiniu tampa įvairios pašalpos, smarkiai apsiriboja socialinis gyvenimas bei santykiai su artimaisiais, surenkama mažiau mokesčių.

Kalbant apie įdarbinimą su pagalba, svarbu atskirti ir suvokti, kuo jis skiriasi nuo apsaugotos darbo vietos. Apsaugota darbo vieta suvokiama kaip valstybės remiama darbo vieta asmenims su negalia specialų ar ypatingą statusą turinčioje įmonėje, kas savo esme Lietuvoje atitinka socialines įmones. Pastarąsias reglamentuoja atskiras LR įstatymas.

Įdarbinimo su pagalba paslaugos tikslas – padėti darbingo amžiaus asmeniui, kuris nori ir gali dirbti atviroje darbo rinkoje, tačiau dėl savo negalios pobūdžio ir (ar) visuomenėje vyraujančios diskriminacijos negali rasti darbo ir (ar) įsitvirtinti atviroje darbo rinkoje, rasti tinkamą ir patinkantį darbą pagal savo gebėjimus ir rinkos galimybes bei suteikti jam tolimesnę pagalbą įsitvirtinant darbo vietoje.

Plačiau apie paslaugą kviečiame skaityti: http://www.pertvarka.lt/naujienos/kvieciame-susipazinti-su-idarbinimo-su-pagalba-paslaugos-teikimo-asmenims-su-negalia-tvarkos-apraso-projektu-ir-teikti-savo-pastabas/