Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Su savivaldybės atstovais diskutuota apie institucinės globos pertvarkos eigą Pakruojo rajone

PakruojyjeŠią savaitę institucinės globos pertvarkos ekspertai – vaiko ir šeimos gerovės ekspertas Audrius Natkevičius bei Šiaulių regiono pertvarkos procesų ekspertė Eglė Jurkutė – su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais ir įvairių sričių specialistais tarėsi dėl pertvarkos eigos ir ateities perspektyvų.

Susitikimo metu akcentuoti paauglių nuolatinių globėjų paieškų iššūkiai, pasidžiaugta, kad šiais metais, lyginant su dviem praėjusiais, Pakruojo rajone paimtų vaikų iš šeimų labai sumažėjo.

Kaip pristatė Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Daiva Rutkevičienė, šiuo metu reikalinga artimoje šeimai aplinkoje apgyvendinti 8 vaikus. Tam reikia naujų patalpų.

Tad diskutuota, kokio tipo patalpos – butai ar namas – būtų tinkamiausios apgyvendinti vaikus, suteikiant jiems optimalias galimybes augti ir socializuotis neinstitucinėje globoje.

Prieita prie vieningos nuomonės, kad patalpos turėtų būti kuo arčiau miesto (pavyzdžiui, dėl didesnio vaikų, paauglių užimtumo užtikrinimo, pavėžėjimo mažesnių išlaidų) ir kad jas, esant reikalui, būtų galima lengvai pritaikyti kitoms socialinėms reikmėms – įrengti senjorų, neįgaliųjų, grupinio gyvenimo namus ar pan.

Pertvarkos ekspertai pasidžiaugė, kad rajono savivaldybė įsijungė į vaikų globos namų deinstitucializacijos procesus, ieško galimybių spręsti iškilusius infrastruktūros, finansinius, personalo klausimus. To pavyzdys – prieš keletą savaičių pradėję veikti Petrašiūnų bendruomeniniai vaikų globos namai „Nykštukas“, kuriuose apsilankę ekspertai juos įvertino teigiamai.

Vizito metu su ekspertais patirtimi, įžvalgomis ir idėjomis dalinosi savivaldybės vicemeras Virginijus Kacilevičius, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Daiva Rutkevičienė ir vyriausioji specialistė Šarūnė Slavinskaitė, Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjas Gintaras Makauskas, Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Pakruojo rajone patarėja Eglė Koskutė, Linkuvos socialinių paslaugų centro direktorė Regina Vaičaitė, direktorės pavaduotoja Renata Žiedienė.

Pagal Pakruojo rajono savivaldybės informaciją