Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Susitikime su regionų atstovais – apie globos centrų aktualijas

Susitikimas su globos centrais_1Antradienį Vilniuje, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, institucinės globos pertvarkos projekto inicijuotoje apskrito stalo diskusijoje su Klaipėdos, Tauragės ir Telšių regionų atstovais aptarti aktualūs globos klausimai ir ateities perspektyvos.

Globos centrų atstovams pristatyti globos centrų reglamentavimo niuansai, globos koordinatoriaus funkcijos, nemažai dėmesio skirta globos centrų ir vaiko teisių apsaugos skyrių bendradarbiavimo, atvejo vadybos aspektams, globėjų ir įtėvių mokymui, krizių centrų veiklai.

Susitikime kartu pristatytos projekto „Vaikų gerovės ir saugumo didinimas, paslaugų šeimai, globėjams (rūpintojams) kokybės didinimas bei prieinamumo plėtra“ aktualijos. Projektu siekiama įveiklinti globos centrus savivaldybėse, padidinti jų teikiamų paslaugų prieinamumą ir kokybę bei užtikrinti efektyvų mobiliosios komandos darbą visose savivaldybėse. Projektą įgyvendina Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, partneriai – miestų (rajonų) savivaldybių administracijos ir globos centrai.

Susitikimas su globos centrais_2Pasak šio projekto vadovės Rugilės Ladauskienės, tokie susitikimai ypač svarbūs tuo, kad leidžia globos centrų atstovams prie bendro stalo, iš pirmų lupų ir atsakingų institucijų išgirsti rūpimus atsakymus.

Apskrito stalo diskusijoje globos centrų atstovai ypač domėjosi tokiomis veiklos sritimis kaip laikinas vaiko apgyvendinimas ir su tuo susiję iššūkiai, budinčių globotojų vaidmuo, vaikų, gyvenančių institucijose, suporavimas, taip pat paslaugų poreikis globojamiems vaikams ir kitomis.

Šiandien, ketvirtadienį, tokio pobūdžio susitikimas vyksta su Šiaulių, Panevėžio ir Utenos regionų atstovais.