Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Šventės vaikams organizatorė: emocijos, kurias patiriu matydama laimingas vaikų akis, palieka neįkainojamus jausmus

Kalvarija_sventeSangrūdos kaime, Kalvarijos savivaldybėje – garsus motociklų gausmas. Jau dešimtus metus iš eilės Antano ir Erikos Stankevičių sodyboje tradicinėms žūklės varžyboms susitiko Kalvarijos savivaldybės šeimos globos namų auklėtiniai, Marijampolės baikerių klubo „Siena“ ir žvejų klubo „Orija“ nariai.

Šventės organizatorė Erika Stankevičienė džiaugiasi, turėdama galimybę prisidėti prie prasmingų, gražių iniciatyvių, ypač, kai jos yra skirtos vaikams.

„Emocijos, kurias patiriu matydama laimingas vaikų akis, palieka neįkainojamus jausmus“, – sako pati vaiko teisių apsaugos sistemoje dirbanti, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėjo Kalvarijoje pareigas laikinai einanti moteris.

Be tėvų globos likę Kalvarijos savivaldybės mažieji gyventojai žūklės šventės metu ne tik turiningai praleidžia laisvalaikį, užmezga socialinius ryšius su išskirtinius hobius turinčiais žmonėmis, kurie dažnai tampa jiems puikiu teigiamu pavyzdžiu gyvenime, bet ir taip lavina savo bendravimo įgūdžius, integraciją į bendruomenę.

„Smagu, kai vaikai yra laimingi! Dažnai šventėje prasidėjęs bendravimas tęsiasi ir jai pasibaigus“ – sako Žvejų klubo pirmininkas Vytautas Burba.

Šiais metais varžybose dalyvavo 6 komandos, kurias sudarė motociklininkų, žvejų ir vaikų mišrios grupės. Varžybų dalyviai apdovanoti medaliais ir saldžiosiomis dovanomis.

Kalvarija_2Šventės organizatoriai džiaugiasi, kad renginio metu vyravo puiki nuotaika, kurią dar labiau sušildė vykę bendruomenės vaišių mainai: žvejų klubo „Orija“ nariai visus renginio dalyvius vaišino čia pat išvirta žuviene, sodybos šeimininkai – lauže keptomis bulvėmis, vaikai dalinosi pačių rankomis keptais pyragais. Didelio susidomėjimo sulaukė sodybos šeimininkų surengta fotografijų paroda, kurioje užfiksuotos visų anksčiau vykusių švenčių akimirkos.

Kalvarijos savivaldybės šeimos globos namų direktorius Vytautas Dubinskas džiaugiasi, kad Kalvarijos savivaldybėje nuolat daugėja iniciatyvių, socialiai atsakingų žmonių, kurie noriai prisideda prie vaikų laisvalaikio organizavimo, padeda jiems prisitaikyti visuomenėje, savo pavyzdžiu skatina juos siekti užsibrėžtų tikslų. Pasitaiko, kad taip vaikai suranda ir savo šeimą.

Stankevičių šeima neabejoja, kad ši jautri tradicija ir toliau sėkmingai tęsis – dar rusenant šiltoms ir džiaugsmingoms šventės nuotaikoms, šeimininkai jau pradeda galvoti apie planus 2019 metų žūklės varžybų šventei.